HAPPENING „STUDENCI DLA GAZPROMU”

HAPPENING „STUDENCI DLA GAZPROMU”

niezalezna.pl

Dziś happening „STUDENCI DLA GAZPROMU”. To wyraz sprzeciwu wobec współpracy UW z Gazpromem.

Instytut Stosunków Międzynarodowych UW organizuje w środę 19 maja spotkanie z wiceprezesem Gazpromu, Aleksandrem Miedwiediewem. By wziąć udział w wykładzie, studenci wcześniej muszą się zarejestrować i zgłosić pytania. Temat rozmowy to „Rola Gazpromu w kształtowaniu bezpieczeństwa energetycznego w Europie i na świecie „.

Z tej okazji studenci postanowili przygotować swój happening. Jak podkreślają, to wyraz ich „radości” i „wdzięczności” z powodu nawiązania współpracy na linii Gazprom – UW.

Kłopotliwe stypendia Gazpromu

Rz

Firmy Gazprom i EuRoPol Gaz (należy do niej polski odcinek rurociągu jamalskiego, którym gaz rosyjski płynie do Polski i Niemiec) zamierzają ufundować stypendia dla doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego, zajmujących się relacjami polsko-rosyjskimi.

– Czy stypendyści będą się obiektywnie zajmować na przykład sprawami bezpieczeństwa energetycznego? – pyta Trudnowski. – Rozumiemy potrzeby finansowe uczelni i współpracę z normalnym biznesem, ale nie z firmą Gazprom. Polski uniwersytet nie powinien takiej umowy podpisywać, tego typu decyzja musi budzić zdziwienie….

Zdaniem Trudnowskiego temat wykładu „brzmi jak dowcip”. Według niego, skoro uczelnia chciała zaprosić przedstawiciela Gazpromu, to należało zorganizować nie wykład, lecz na przykład debatę z udziałem przedstawicieli MSZ czy resortu gospodarki i niezależnych ekspertów. – Wtedy możliwa byłaby obiektywna ocena działalności Gazpromu, a nie promocja tej firmy – dodał.

Jedna odpowiedź

  1. Studenci przeciw propagandzie Gazpromu na Uniwersytecie Warszawskim – zobacz film

    http://fronda.pl/news/czytaj/studenci_przeciw_propagandzie_gazpromu_na_uniwersytecie_warszaws

    FRONDA.TV: Studenci dla Gazpromu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: