Medialne mówienie i powinność milczenia

Paradowska na uniwersytecie: media lały warstwy lukru

GW

Polskie media podczas żałoby po katastrofie samolotu pod Smoleńskiem nie zdały egzaminu – zamiast przekazywać informacje, uciekły w emocje. Odczłowieczono zarówno Lecha Kaczyńskiego, jak i jego żonę. Zmarli w katastrofie tworzą więc dziś poczet świętych, a nie ludzi..

Publicystki „Polityki”, która współpracuje także z radiem TOK FM, można było posłuchać w sobotę podczas otwartego spotkania w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Wygłosiła tam wykład „Medialne mówienie i powinność milczenia” Poniżej fragmenty jej wypowiedzi.

O żałobie w mediach

Tragedia pod Smoleńskiem po raz kolejny pokazała, jaki mamy problem z mówieniem o żałobie. Przeżywaliśmy to już nieraz – przy okazji różnych katastrof, ale nigdy jeszcze na taką skalę. Żeby mówić o żałobie, potrzebna jest wyjątkowa wrażliwość, dobre wykształcenie, znajomość filozofii, etyki, poetów – bo trzeba znaleźć właściwe słowa. …

Komentarze 4

 1. Pytanie do Paradowskiej – A gdzie powinność milczenia ?
  Czy to wynik tego , że „Człowiek ma pewne inteligenckie ograniczenia i w pewnym momencie włącza mu się naturalna autocenzura.”

 2. Szczuciem Narodu cel sztuczny podzial spoleczny
  Moi drodzy internauci i respondenci tego forum, jestesmy naocznie swiadkami cieglego plugawienia naszego zycia, tak medialnie, na ulicy, w sejmie, jak wlasnie widoczne nawet pisemnie na tym forum, wulgaryzmami i prowokacyjne napastliwie, perfidnymi epitatami oraz obrazaniem czy zaszczuwaniem normalnych ludzi, którzy tylko pragna wyrazic swoja szczera skromna opinie, nieco rózniace sie od rzadzacych lub wladzy POszolomów, nie ale wszystko musi byc pod ich dyktat. Ich reakcja taka desperacka agresywnosc ma przejawy iscie tolerancji gloszonej polityki milosci i zaufania oraz sluzy przez podstepna prowokacje na sklócenie nas i podzieleniu wewnetrznym, zeby pomniejszyc sile obozu opozycji oraz przekrzyczeniu prawdy, bo takie sa niestety standardy tej partii, która wszystko wie lepiej aby zylo sie lepiej! Niestety musimy scierpiec te obrazania i prowokacje, bo oni maja wladze, która popiera takie plugawe formy przez przyzwolenie Tuska i jego aparatu sprawiedliwosci czy bierne organa scigania, bo cel uswieca srodki. Pozalowania godne wstretne oce Polakom ekscesy wulgaryzowania zycia a nawet obrazanie glowy panstwa, kosciola, kobiet, mlodocianych czy dzieci, pokazujac jacy sa cool, co tak naprawde moga nam tylko serwowac nieodpowiedzialni i pelni zlosci oszusci POpaprance, wrogowie polskosci. Tusk tylko stoi z boku i przyzwala, obserwujac slupki i pudrujac swój wizerunek pijarowo, zeby jego psy goncze, konie trojanskie i agenci panoszyli sie samopas wszedzie propagandowo mieszajac i szczujac naród dla ich brudnych interesów oglupiali czy socjologicznie tematami zastepczymi robienia szumu i wrzawy calkowicie odwracac uwage od rzeczywistosci. Nie dajmy sie wciagac w bezdennie glupie dyskusje i podstepne prowokacje, bo to ich cel i zamiar. Jeszcze troche odczekajmy do wyborów. Za dwa miesiace pokazemy zólta kartke wybierajac pisowskiego prezydenta a w wyborach parlamentarnych pokazemy kartke czerwona, zeby uwolnic sie od zla i obludy.

 3. Wykład w USA byłego KGBowca:

  JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – JURIJ BEZMIENOW
  Jurij Bezmienow, syn wysokiego rangą oficera armii sowieckiej, był członkiem elitarnego zespołu, głównego oręża propagandy KGB znanego pod nazwą Agencja Prasowa Nowosti. Należy do grona światowej klasy wybitnych ekspertów w temacie sowieckiej propagandy, dezinformacji i tak zwanej strategii małych kroków. Ekspert w dziedzinie kultury indyjskiej i języków indyjskich. Pozbywając się ostatecznie złudzeń, co do ustroju sowieckiego, w roku 1970 z narażeniem życia uciekł na Zachód.

  http://www.youtube.com/profile?user=hrhenryk&annotation_id=annotation_484599&feature=iv#g/c/2F70735BB05EFCC8

 4. Na szczęście prawdziwe mistrzostwo szczucia dopiero przed nami, bo do walki wkracza Sierota Po Prezydencie i Pan Kota Alika w Jednej Osobie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: