Solidarni 2010

Solidarni 2010

blogmedia24

Film Ewy StankiewiczJana Pospieszalskiego

Realizacja: Ewa Stankiewicz i Jan Pospieszalski

Producent: Film Open Group Sp. z o.o.

Emisja: TVP 1, poniedziałek 26 kwietnia, godz.  20.25

Czas: 90 min

Redaktor prowadzący: Artur Bazak, Redakcja Publicystyki TVP 1

„Solidarni 2010” to zapis nocnych rozmów Polaków na Krakowskim Przedmieściu  Warszawie oraz w Krakowie podczas uroczystości pogrzebowych Pary Prezydenckiej. Dokumentalistka Ewa Stankiewicz oraz publicysta Jan Pospieszalski w ciągu 9 dni żałoby narodowej prowadzą rozmowy z wieloma Polakami. Jest to świadectwo żywej, autentycznej, przejmującej dyskusji narodu, który zebrał się w Warszawie i w Krakowie, aby rozmawiać o przyszłości Ojczyzny, o znaczeniu ofiary Katynia i Smoleńska, o Polsce tu i teraz.

Film  „Solidarni 2010”  jest bezprecedensową w historii Telewizji Polskiej dokumentalną formą rejestracji stanu ducha Polaków w trakcie wielkiej żałoby po ofiarach tragedii w Smoleńsku 10 kwietnia. To obraz Polski, która objawia inną twarz Polski – zadumaną, refleksyjną, ale także patriotyczną i autentyczną w swojej rozpaczy, żalu, smutku i nadziei. Twarz wielkiego narodu.

Telewizja Publiczna miała w tych dniach niepowtarzalną szansę oddać Polakom głos. Badania oglądalności stacji telewizyjnych z ostatnich dni nie pozostawiają żadnych wątpliwości: TVP 1 jako jedyna antena w Polsce pozwalała Polakom uczestniczyć w tragedii narodowej, godnie ją przeżyć oraz wyjaśnić znaczenie i symbolikę tego, co się wydarzyło w Katyniu, Smoleńsku i w Warszawie. Polacy odnajdują się w przekazie zaproponowanym przez TVP 1. Film Ewy Stankiewicz oraz Jana Pospieszalskiego wpisuje się w oczekiwania  naszych widzów.

Solidarni 2010, 1/9

Solidarni 2010, 2/9

Solidarni 2010, 3/9

Solidarni 2010, 4/9

Solidarni 2010, 5/9

Solidarni 2010, 6/9

Solidarni 2010, 7/9

Solidarni 2010, 8/9

Solidarni 2010, 9/9

lub

Solidarni 2010 na youtube

Nie mogłam być cenzorem

Komentarzy 77

 1. Szczuciem Narodu cel sztuczny podzial spoleczny
  Moi drodzy internauci i respondenci tego forum, jestesmy naocznie swiadkami cieglego plugawienia naszego zycia perfidnymi epitatami oraz obrazaniem ludzi, którzy tylko pragna wyrazic swoja opinie nieco rózne od rzadzacych lub wladzy POszolomów. Ich reakcja taka desperacka agresywnosc ma przejawy iscie tolerancji gloszonej polityki milosci i zaufania oraz sluzy przez podstepna prowokacje na sklócenie nas i podzieleniu wewnetrznym, zeby pomniejszyc sile obozu opozycji oraz przekrzyczeniu prawdy, bo takie sa niestety standardy tej partii, która wszystko wie lepiej aby zylo sie lepiej! Niestety musimy scierpiec te obrazania i prowokacje, czego plugawe przyklady pisemne mamy na forum, bo oni niestety maja wladze, która popiera takie plugawe formy przez przyzwolenie Tuska i jego politycznie sterowanego aparatu sprawiedliwosci czy naciskiem bierne organa scigania, bo cel uswieca srodki. Pozalowania godne wstretne obce Polakom ekscesy wulgaryzowania zycia a nawet obrazanie glowy panstwa, kosciola, kobiet, mlodocianych czy dzieci, pokazujac jacy sa cool, co tak naprawde moga nam tylko serwowac nieodpowiedzialni i pelni zlosci oszusci POpaprance, wrogowie polskosci. Tusk tylko stoi z boku i przyzwala, obserwujac slupki i pudrujac swój wizerunek pijarowo, zeby jego psy goncze, konie trojanskie i agenci panoszyli sie samopas wszedzie propagandowo mieszajac i szczujac naród dla ich brudnych interesów oglupiali czy socjologicznie tematami zastepczymi robienia szumu i wrzawy calkowicie odwracac uwage od rzeczywistosci. Nie dajmy sie wciagac w bezdennie glupie dyskusje i podstepne prowokacje, bo to ich cel i zamiar. Jeszcze troche odczekajmy do wyborów. Za dwa miesiace pokazemy zólta kartke wybierajac pisowskiego prezydenta a w wyborach parlamentarnych pokazemy kartke czerwona, zeby uwolnic sie wreszcie calkowicie od zla, perfidii, wulgaryzmu i obludy.

 2. Jaroslaw Kaczynski – silna osobowosc – najlepszy kandydat na prezydenta
  Nawet najnowsze wyniki sondazowe mediów, niezbyt sprzyjajacych PiS, po tej narodowej tragedii wyraznie zaczynaja podkreslac, potwierdzając, że Polacy, dostrzegając osobowość Jarosława Kaczyńskiego, w mniejszym stopniu są w stanie poprzeć ludzi, co do których mają nawet cien wątpliwości, wlasnie po gloszonych frazesach o zaufaniu i klam polityki milosci. Prezes Prawa i Sprawiedliwosci jest politykiem doswiadczonym, adekwatnym, osobliwym i konsekwentnym, mającym całościową wizję kraju z jego miejscem i przyszloscia. Każdy, kto się z nim kontaktował, przyzna, że nie jest PRL-owskim, wykreowanym sztucznie tworem. To człowiek prawdziwy z haryzma i silna osobowoscia, jak prawdziwym mezem stanu i kompetentnym był jego nieodzalowany Swietej Pamieci blizniak-brat a nasz prezydent profesor Lech Aleksander Kaczyński. Po tragedii zerwano też szydzaca kurtynę kłamstwa i obludy na temat niezyjacego Prezydenta. Pokazano wreszcie uczciwie, jaki był naprawdę, a nie w falszywym zwierciadle mediów z nieslusznie dorobiona pokretnie karykatura. Oczywiscie naturalne jest dostrzeganie także w Jarosławie Kaczyńskim tych samych pozytywnych cech. Społeczeństwo widzi dziś to, czego zaciekli konkurencyjni przeciwnicy polityczni przez lata dostrzegać nie chcieli a przede wszystkim nie pozwalali. Nadszedl czas wyborów, do tego seryjnych, poczawszy od nadzwyczaj popularnych wyboów prezydenckich, gdzie sam suweren Wyborca ma mozliwosc dobrowolnie oddania glosu na swego kandydata, przy czym bardzo chetnie udaje sie do urny, chcac decydowac i oddac swój glos. Scena polityczna w Polsce ulegla po tragicznym zdarzeniu radykalnej zmianie i nic juz nie bedzie tak, jak przed katastrofa a Obywatele nabrali szacunku, rozsadku, rozwagi i nie ulegaja juz wiecej naiwnie falszywej pijaroskiej czy pokretnej propagandowej goraczce. Teraz sam Obywatel wie najlepiej i zdecyduje, nie zas Platforma Obywatelska, co i jak Narodowi sluzyc musi a czego sie wystrzegac powinien. Bedziemy glosowali wylacznie na Jaroslawa Kaczynskiego, który jest jedynym gwarantem kontynuacji wlasciwej Polsce polityki panstwa.

 3. Rany Boskie…. Takiego stronniczego materiału już dawno nie widziałem…. Panie Pospieszalski Kozy Paść a nie w „niezależne” reportaże się bawić …. Porażka..

  • Stefek Niesiołowski i jego kumple siedzieli w domu nie było ich przed pałacem…

  • Ty na Boskie Rany się nie powołuj raczej bo i po co. A materiał musi być stronniczy bo tacy tam byli ludzie. Zrób materiał o opiniach polskich Afroamerykanów o zagrożeniach pracowników kopalń węgla kamiennego na Śląsku a przyznam ci rację.

  • jednoczę się z tymi ludźmi. nie chce wierzyć ze to zamach ale mam ku temu wiele powodów jednym z nich jest ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=KGeHD0SQrYE kamerzysta biegnie do miejsca zdarzenia potem jednak zaczyna się wycofywać.mam co do tego wiele pytań. jedno miałam do kamerzysty „co pan tam widział ?”ale niestety: „autor tego filmu Adrij Mendierej , któremu wbito nóż w okolicach Kijowa 15 Kw.2010 roku został
   przewieziony w tragicznym stanie do szpitala w
   Kijowie , gdzie 16 kwietnia dwóch nieznanych ludzi
   odłączyło mu respirator. J po raz kolejny wbito mu
   3 razy nóż. Andrij zmarł po południu o15.03 czasu
   Moskiewskiego 16 kwietnia 2010 roku. Ale
   oczywiście jest to przypadek wg ROSYJSKIEGO RZĄDU”
   czemu nie mówi się o tym w mediach?? czemu musiał zginać??

  • Pawel ty bezbozniku znacz tylko rany boskie i inne rany, jak cale POspulstwo obiecuja tylko a POtem co ile spelnionych obietnic. Dla przypomnienia zalaczam te cuda Tuska zapewniane i uroczyscie obiecane, wrecz gwarantowane:
   Lista obietnic Tuska zamknieta ale realizacji nie i uzupelniana bez konca, bo kadencja rzadu przeciez jeszcze trwa

   Do Polaków z popielnika iskiereczka mruga, choć opowiem ci bajeczkę, bajka będzie długa, tak mozna obiecac gruszki na wierzbie:
   1. Obrona praw pracowników .
   2. Wspieranie przedsiębiorczości i zmiana prawa na korzystniejsze dla pracowników i pracodawców.
   3. Obniżenie podatków i „danin publicznych”.
   4. Wzrost płac pracowników sektora publicznego.
   5. Pomoc ze strony państwa dla „najsłabszych”.
   6. Ograniczenie deficytu.
   7. Bezpieczne wprowadzenie Euro.
   8. Zahamowanie wzrostu inflacji.
   9. Większe środki na rozwój i edukacje.
   10. Radykalne uproszczenie prawa podatkowego, gospodarczego i trybu poboru ZUSu
   11. Uproszczenie procedur zakładania firm.
   12. Prywatyzacja kluczowych firm polskiej gospodarki.
   13. W przypadku firm należących do Skarbu Państwa – rzetelne wybierania zarządów i rad nadzorczych.
   14. Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego.
   15. Wsparcie projektów infrastrukturalnych UE dot. bezpieczeństwa energetycznego.
   16. Przyśpieszenie budowy obwodnic i autostrad.
   17. Wyeliminowanie barier prawnych blokujących szybki rozwój infrastruktury.
   18. Modernizacja PKP
   19. Powszechny dostęp do szerokopasmowego Internetu.
   20. Wprowadzenie możliwości załatwiania spraw państwowych (podatki itp.) przez Internet.
   21. Gospodarczy „powrót Polski nad morze”.
   22. Mądre wykorzystywanie funduszy europejskich.
   23. Decentralizacja władzy.
   24. Wsparcie rozwoju regionalnego.
   25. Modernizacja wsi i rolnictwa
   26. Usprawnienie procesu składania wniosków o dotacje unijne.
   27. Reforma instytucji publicznych obsługujących rolnictwo.
   28. Ekologiczna produkcja żywności.
   29. Wytwarzanie biopaliw i biogazów.
   30. Reforma systemu ubezpieczeniowego rolników.
   31. Rozwój rybołówstwa.
   32. Ochrona środowiska.
   33. Wdrożenie programu Natura2000
   34. Wprowadzenie polityki solidarnego państwa.
   35. Ułatwienie młodym startu zawodowego.
   36. Obniżenie bezrobocia.
   37. Długoterminowe uniknięcie zagrożeń demograficznych.
   38. Rozwój edukacji przedszkolnej na terenach wiejskich.
   39. Oddanie sprawy edukacji dzieci rodzicom.
   40. Podniesienie pensji nauczycielom.
   41. Zmiana mechanizmów finansowania edukacji.
   42. Zwiększenie miejsc pracy dla ludzi powyżej 50 roku życia.
   43. Reforma emerytalna.
   44. Poprawa jakości służby zdrowia.
   45. Zwiększenie powszechnego dostępu do służby zdrowia.
   46. Podwyższenie pensji pracownikom służby zdrowia.
   47. Podział NFZ na kilka konkurencyjnych zakładów ubezpieczeniowych.
   48. Reformacja polityki refundacji leków.
   49. Ułatwienie zdobywania specjalizacji lekarzom.
   50. Ułatwienie osobom niepełnosprawnym zdobycie wykształcenia i pracy.
   51. Rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
   52. Zmiana ustawy o organizacjach pożytku publicznego i wolontariacie.
   53. Stabilizacja finansowa sektora kultury.
   54. Organizacja Euro 2012
   55. Program „Boisko w każdej gminie”
   56. Wsparcie sportu wyczynowego.
   57. Odbudowa zaufania obywateli do władzy
   58. Ograniczenie przywilejów władzy
   59. Likwidacja zagrożeń korupcyjnych.
   60. Zmiany w „prokuraturze (min. rozłączenie funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego).
   61. Reforma prawa karnego.
   62. Zmiana systemu odbywania kar.
   63. Prowadzenie walki z przestępczością.
   64. Zapewnienie bezpieczeństwa i praworządności w Polsce.
   65. Budowa systemu ochrony i ratownictwa ludności.
   66. Dokończenie reformy administracji publicznej.
   67. Wprowadzenie e-dowodu osobistego.
   68. Zmiana sposobu prowadzenie polityki zagranicznej.
   69. Dbanie o interesy Polski w UE
   70. Udział Polski w dbaniu o bezpieczeństwo światowe.
   71. Realizacja polityki historycznej.
   72. Uzawodowienie Wojska.
   73. Zakończenie misji w Iraku w 2008 r.

 4. LUDZIE TEN PROGRAM TO PIERWSZA REKLAMOWKA JAROSLAWA TO NIE JEST TELEWIZJA PUBLICZNA TO TELEWIZJA LUDZI PODLEGLYCH PISOWI .
  CI LUDZIE ROZPOWSZECHNIAJA PROPAGANDE NIE NAWISCI WSTYD DLA REALIZATOROW ZE POKAZUJA TA TRAGEDIE W TAK JEDNOZNACZNYM SWIETLE TYTUL TO NIE SOLIDARNI 2010 ALE JAK DOPROWADZIC DO NIENAWISCI MIEDZY POLAKAMI LUDZIE CZY WY SLUCHACIE CO ZA BREDNIE OPOWIADAJA CI LUDZIE PRZECIERZ TO WSTYD ZE TO IDZIE W SWIAT SOLIDARNI Z KIM ?TO MOJE PYTANIE Z BIZNESMENEM RYDZYKIEM CZY Z J. KACZYNSKIM W PIERWSZYM DNIU JEGO KAMPANI WSTYD MI ZA TA TV KTORA NIE JEST PUBLICZNA LECZ POLITYCZNA NIE ZAPLACE ANI ZLOTOWKI NA TA TV ” TWORCY” TEJ REKLAMOWKI POWINNI ODDAC SWOJE WYNAGRODZENIE
  CZESC PAMIECI 96 OFIAROM TEJ KATASTROFY

  • O czym ty mówisz człowieku? Gadasz jak potłuczony. Przecież nie ty tam stałeś w kolejce ani tobie podobni. Znaleźli się tam ludzie podobni do siebie ideowo, przeżywają tragedię i chcą podzielić się swoimi przeżyciami z innymi. Czego chcesz od nich? Żeby nie myśleli? Nie mówili? Nie przeżywali? To jest film o tamtej chwili i o ludziach, którzy byli jej częścią. Trzeba było przyjść tam z transparentem a na pewno byłbyś i ty w kadrze, jesteś przecież z Warszawy. Ale nie.. głupio tak samemu stać, co? No i daruj sobie „CZESC PAMIECI 96 OFIAROM TEJ KATASTROFY” – Nie wierzę ci.

   • Tacy ludzie tam byli… ale czy tylko tacy? Czy ludzie tam poszli oddać hołd wszystkim ofiarom? Nie każdy kto złożył tam znicz i kwiaty był zwolennikiem prezydenta, nie każdy był biedny i zahukany. Cały dokument jest nadużyciem.
    „No i daruj sobie “CZESC PAMIECI 96 OFIAROM TEJ KATASTROFY” – Nie wierzę ci.” – a takich tekstów to już nawet się nie chce komentować. Ktoś nie przystaje do Twojego obrazu świata więc wystarczy mu nie wierzyć. Wyobraź sobie, że można współczuć śmierci, że można żałować tego co się stało i jednocześnie nie być politycznym zwolennikiem byłego prezydenta.

  • ja byłam wśród tych ludzi, czekałam 15 godzin by złożyć im hołd i zjednoczyłam się z tymi ludźmi ci co byli gotowi do poświeceń. nie spotkałam ani jednego PO-komunisty bo nie jesteście godni poświecić się dla polski. Ci ludzie z filmu nie byli wybierani ci których spodlałam mówili to samo i nie było takiego co się wyłamał. ten film przestawia prawdziwych polaków (jest o ludziach „z pod pałacu”)a nie o zdaniu całego narodu z różnymi poglądami którzy uznają ze z polski trzeba czerpać korzyści a nie się dla niej poświęcać .zanim zaczniecie krytykować obejrzyjcie w całości mimo poglądów .
   ps. ja nie mam w sobie nienawiści a jak ja ktoś wprowadza to tylko tacy ludzie jak ty zwalając winę na patriotyzm

 5. GLOSUJEMY NA BRONISLAWA KOMOROWSKIEGO

  NIE CHCE TAKIEJ POLSKI PRZEDSTAWIONEJ W TYM PROGRAMIE WYBORCZYM

  KOCHAJMY SIE NIENAWISC NAS ZGUBI

  TELEWIZJA PUBLICZNA WSZYSTKICH POLAKOW A NIE PISU

  • Że kto głosuje ? mów za siebie! Główna elita PO z ich kandydatem na czele wystarczająco już POLSKĘ rozsprzedali – kto pamięta to wie, że partia już różnie się nazywała. Mają krew na rękach nie tylko ofiar ale też tych biednych ludzi których nie stać na normalny posiłek – kapitalizm i wasz piękny liberalizm.

  • teraz mamy się kochać a nie wyrzynać watahy?

  • pad i warszawiak skoro ci ludzie nie byli zwolennikami prezydenta, to co oni robili przed Belwederem? Tam byly ciala tylko pary prezydenckiej a kwiaty mamy do dzis jalopy!
   przypominam wojciechowi, ze wlasnie zamrazarka POmarszalek, POprezydent i POkandydata wlasnie ubolewal, ze prezydent nie zginal w Gruzji: jaki prezydenta taki zamach…te slowa sie w Rosji spelnily a ten szuja odetchnal i wy chcecie na niego glosowac?

 6. Jeszcze program sie nie skończył a juz zorganizowana żulia
  zieje nienawiścią do ludzi którzy widza i mowia to co czuja a nie to co zorganizowane media pluja czy żulia zieje.

  • PO TWOIM KOMENTARZU WIDAC JAKA POLSKE POPIERASZ -SIEJACA NIENAWISCA DO BRACI POLAKOW
   I TAK TO NIE POMOZE WYGRAC JARKOWI SAMI MU W TYM POMAGACIE POPIERJAC TAKIE PROGRAMY WYBORCZE JAK TEN KTORY ZOSTAL WYPRODUKOWANY ZA PANSTWOWE PIENIADZE W TV POLITYCZNEJ PISU
   TE SLUGUSY DLUGO TAM MIEJSCA NIE ZAGRZEJA
   IV RP NIGDY NIE WROCI BRONEK PREZYDENTEM 2010

   • „wojciech warszawa” – nie rozumiem Cię – przeczysz sam sobie. Mówisz o kochaniu się, niepopieraniu nienawiści. Zarzucasz innym, że sieją nienawiść a sam… wcale nie jesteś lepszy.
    „TE SLUGUSY DLUGO TAM MIEJSCA NIE ZAGRZEJA” – bo niby czym ma być to zdanie??
    Obraziłeś ludzi, którzy pracowali nad tym materiałem przez 9 dni (i nocy również) i nie zrobili tego pod publiczkę ani dla kariery!
    Miałam okazję rozmawiać z p. Ewą Stankiewicz, jest to osoba, dla której prawda, uczciwość i dobro naszego kraju jest na pierwszym miejscu.
    „PRZECIERZ TO WSTYD ZE TO IDZIE W SWIAT SOLIDARNI Z KIM ?” – tego zdania już kompletnie nie rozumiem… poza tym jeśli jesteś dysortografem to proszę używaj najpierw programu word, który sprawdzi Twoje błędy, bo wstyd przynosisz językowi polskiemu

   • Ty moim bratem nie jesteś, a za krótko widać cię szkolili chłopcze, bo mizerne masz wpisy. I zdaj sobie sprawę, że to już nie o programy wyborcze idzie, sprawy posunęły się za daleko.

 7. Świetny program! Pokazał cala prawdę
  Pokazał polskich obywateli oraz polskie media przed śmiercią Lecha Kaczyńskiego. Dziwią mnie komentarze typu że to jest początek kampani wyborczej na rzecz Jarosława K. Zastanówcie się jak media potrafią manipulować. Kiedy mówiono dobrze o Kaczyńskim? Nigdy. W samych superlatywach pokazywany był tylko Donald Tusk i jego rząd.
  Wałęsa i Kwaśniewski mogą mu tylko zazdrościć takiej prezydentury.

 8. Świetny program! Mam 17 lat od zawsze jestem z partią Kaczyńskich. Jeśli tvn i gw pojeżdżają Kaczyńskiego to nie jest kampania na rzeczy Platformy? Ludzie powiedzcie co dobrego dla Polski zrobił Tusk i jego ludzie? Tylko nie mówcie, że jest lepszy od Kaczyńskiego bo tak i koniec. Piszcie konkrety!

 9. Chylę czoła przed Panią Stankiewicz i Panem Pospieszalskim. Takich dziennikarzy nam trzeba, żeby ukazać prawdę o Polakach, naszej mentalności i przekonaniach. Osobiście chcę się przyznać, że nie stawałam w obronie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego kiedy go poniżano i opluwano. Teraz bardzo tego żałuję ale swój błąd chcę naprawić. W tyn roku po raz pierwszy będę mogła uczestniczyć w wyborach i obiecuję, że wezmę w nich udział głosując na Jarosława Kaczyńskiego.
  I jeszcze tylko słowo na temat mediów w Polsce. Mam 18 lat i wzięłam udział w konkrusie na portal internetowy. Przez 5 miesięcy uczęszczałam na jedną z uczelni aby poznać zawód dziennikarza i PRowca. Przez ten czas pod czujnym okiem dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i osób wpływowych, skrajnie lewicowych nauczyłam się: manipulowac słowem pisanym, narzucać czytenikowi moje własne zdanie, stosować niewybredne metody w pozyskiwaniu zwolenników i czytelników a to wszystko na przykładzie promowania jednej z partii POlitycznych. Współczuję moim rówieśnikom, którzy pozwolili się zmanipulować. Jeśli kiedyś zdecyduję się pracować jako dziennikarz, będę stać na straży wolności słowa w naszym kraju i chcę pokazać prawdę na którą Polska zasługuje a o którą walczyli nasi przodkowie.

  • Bardzo Pani dziękuję za ten wpis. Należę do pokolenia, które doświadczyło „uroków” totalitaryzmu, osobiście ślady po nim noszę wciąż na plecach. Dziś totalitaryzm zmienił metodę: to już nie prymitywna pała, to socjotechnika. Powiem Pani, że jestem autentycznie wzruszony. O niczym bowiem bardziej nie marzyłem jak o tym, by polska młodzież zaczęła kiedyś samodzielnie myśleć. Trzeba było aż tak wielkiej ofiary… Ale ona wyda owoce, jestem tego teraz – dzięki Pani! – naprawdę pewien. Najgoręcej Panią pozdrawiam!

 10. Szanowny Panie Redaktorze Pospieszalski

  Prawie tydzień mija od wypadków które miały miejsce w Smoleńsku niedaleko lasu Katyńskiego. Tego dnia na pól godziny przed katastrofą byłem w pracy. Rozmawiałem z kolegą o jego podróży do Pekinu i o swojej do Londynu. To co się stało później odebrało mowę całemu światu. Kiedy Rzecznik MSZ-u podawał wiadomość o rozbiciu samolotu Prezydenta ,o ugaszeniu pożaru ,słowa o wydobyciu pasażerów wzbudziły moje przeczucia o powadze zdarzenia. Mija prawie tydzień. Przez przypadek zobaczyłem ostatnie fragmenty Pańskiego programu. Pytania które postawiono o możliwości zamachu zadałem w parę godzin później po katastrofie..są na to świadkowie….Zbieg okoliczności który nastąpił wskazuje rzeczywiście na próbę …na udaną próbę zamachu na Prezydenta Rzeczypospolitej.
  Parę tygodni przed obchodami Katyńskimi Rosja rozegrała spory i swary elity politycznej Polski. Putn zaprosił na obchody premiera Tuska. Był to krok skierowany w stronę opinii publicznej .Kremlowi udało się zaspokoić próżność rządu wskazujący na niego jako przedstawiciela Narodu Polskiego. Rosja bardzo dobrze zdaje sobie sprawę do dzisiejszego dnia że przedstawicielem Narodu jest Prezydent. Udało się wszystkich wprowadzić w błąd. Koń Trojański został wprowadzony do mediów. Fakty zdarzeń które potoczyły się dalej to przybycie świty rządowej wraz z towarzyszącą im śmietanką towarzyską w postaci Wałęsy ,Mazowieckiego, Wajdy i innych do lasu Katyńskiego na którym to spotkaniu Putin zrównał mord Polskich Ofiar ,Oficerów Polskich z mordem dokonanym przez NKWD na Narodzie Rosji. Efekt był znakomity…zauważony był pośpiech premiera Rosji w niechcianej przez koło rzadzące Rosją uroczystości.
  Dzień ,miejsce oraz osoby które zginęły w katastrofie nie był przypadkowe. Fakty są takie:

  – na krótko przed katastrofą na lotnisku w Smoleńsku miał lądować samolot z ochroną rosyjską .Samolot nie wylądował z powodu mgły. Samolot ten wykonał lot rozpoznawczy warunków lądowania na lotnisku wojskowym.(sic) .Warunki były na tyle złe że sam prawie uległ katastrofie. Warunki atmosferyczne były sprzyjające. Dziwi fakt o niejako błyskawicznych działaniach ekip milicji ,wojska i straży pożarnej.

  – w nadchodzących wiadomościach pojawiły się doniesienia o nieznajomości języka rosyjskiego przez polskich pilotów jednym z powodów nieporozumienia z wieżą kontroli lotów

  -remont Tupolewa dokonany w Rosji określony jako generalny nasuwa przypuszczenia o skutecznym nie zadziałaniu systemów nawigacji samolotu i uaktywnieniu umieszczonych w nim ładunków czasowych najnowszych generacji niemożliwych do wykrycia przez polskie ekipy naziemne…do tej pory nie zostały ujawnione wyniki kontroli po remoncie maszyny..jesli takowa miała w ogóle miejsce

  – wypowiedzi przywódców Rosji nacechowane tragizmem ,smutkiem i ubolewaniem ,były dalece wyreżyserowane …miały ma celu oszukanie opinii publicznej

  -Polska została poddana Traumie która skutecznie uniemożliwia zadawanie niewygodnych pytań, w atmosferze która wskazuje kierunek pojednania …Naród Rosyjski i Polski jest w równej mierze doświadczony przez Totalitaryzm komunistów i nazistów…chociaż liczba ofiar Rosjan jest nie powetowanie większa…narody dawno żyją w przyjaźni ,braterstwie serdeczności….gra toczy się ponad Polską Racja Stanu i obydwu Narodów.

  Nasuwają się pytania, setki pytań o celowość gry politycznej prowadzonej przez bliżej nieokreśloną Grupę mająca na celu osłabienie Polski, Jej Ducha, Wiary i Niezłomności w podejmowaniu polityki otwarcia . Pan Prezydent Kaczyński, jego postawa wobec Rosji nie była na rękę rządzącym .Jego poparcie Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie ,wystąpienia w Kijowie i w Tbilisi popierające Gruzję i wskazującym na zagrożenie dla demokracji krajów wyzwolonych z spod panowania Sowietów naraziło naszego Przywódcę na namierzenie Jego osoby na celownik .Po raz drugi w historii tak jak Jan Paweł II, drugi Wielki Polak został wyeliminowany ..tym razem skutecznie przez kręgi niewygasłej nienawiści KGB i NKWD.

  Chciałbym serdecznie podziękować Panu za postawę ODWAGI stawiania pytań w obliczu narodowej tragedii jaką jest podwójny Katyń. Naród Polski jest świadomy olbrzymiej straty jaka dokonała się w przeciągu ostatnich dni. Życzę Panu i ludziom światłym , miłujących Polskę aby PRAWDA została ujawniona. Niechaj nigdy nie zraża nas fakt niewyjaśnionych tajemnic Gibraltaru, Dallas, Rzymu czy Nowego Jorku….historia nie ma wymazanego zapisu

 11. Program oglądałem razem z żoną. I oboje łapaliśmy się na tym, że poglądy tam przedstawiane to nasze własne poglądy i naszych znajomych. Twierdzenie, że innych jest więcej, przypomina mi czasy, kiedy na wybory chodziło 95% obywateli, a ja miałem niespotykanego pecha, bo spotykałem tylko te 5%, które na nich nie było. Posluchajcie, co do dziś mówi „ulica” – zwykli szarzy obywatele, a nie kłamcy, którzy uważają, że tak wypada. To tak jak z bezrobociem, które maleje, a coraz więcej ludzi traci pracę.
  Wolę „krzykaczy” od oszustów!

 12. do wojciech warszawa:
  kiedyś w kabarecie ktoś powiedział „tępota roznosi bachora” 🙂 . Sugerujesz, że jak media jechały po Prezydencie Kaczyńskim to też reklamowały jego brata? To ciekawe, że przez ponad 5 lat tv była proPo, a teraz nagle niby nie jest, tak?
  zastanów się co mówisz. Poza tym pisanie CapsLock’iem (tzw krzyczenie na forum) wcale nie sprawi, że tekst będzie bardziej czytelny 🙂

 13. Ludzie a czemu nie mowi się o osobach prawosławnych które zginęły??? Ta katastrofa bardziej dzieli niż chyba łączy. Patriotyzm nie zna podziału na taki a innych. Też jestem patriotą i kocham Polskę bo to mój dom i zawszę będę. Zamiast oddać cześć parze prezydenckiej to na ulicach mowi się ze to rosjanie itp. takie głupoty. Dla tych ludzi patriotyzm to chyba sama wiara w Boga i PiS a patriotyzm to cos innego.

  • Witaj spokojny. Co do tego, że pojawiły się pogłoski o udziale Rosjan w wypadku możesz mieć żal ale nie pretensje. Polityka dezinformacji i chaosu medialnego sprawiła, że ludzie pytają i snują przypuszczenia. Gdyby zamach był jedną z wielu ( obok błędu pilota, nacisków prezydenta, złych warunków pogodowych ) postawionych hipotez mających wyjaśnić przyczyny katastrofy nie oburzał byś się nadto, po prostu przyjąłbyś to jako normę. A tak musimy szeptać między sobą.
   Poza tym to nie o Rosjan chodzi a o władze rosyjskie. I jeszcze jedno … nie patrz Prawosławni = Rosjanie, bo to na prawdę nie o religię ani o naród idzie.

 14. cała prawda ukazana w tym dokumencie- popieram calkowicie!
  gratulacje za zrealizowany material 🙂

 15. Wielka szkoda że nie oglądałem tego programu. Byłem w pracy. Czy gdzieś można obejrzeć ten materiał ?

 16. Oto Link do wydrukowania Regulaminu i Karty do zbierania Podpisów Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Jarosława Kaczyńskiego – Zbierajcie podpisy i jak najszybciej proszę wysłać listem poleconym bo POagenci robia wszystko, zeby zginęły po drodze.

  http://www.jaroslawkaczynski.info/

  Prawda niech zwycięży! – Pozdrawiam wszystkich sympatyków PiS-u

 17. „wojciech warszawa” pyta solidarni z kim?!

  No to pisze jak nie wiesz…Solidarni z Polakami.
  Ponieważ Polacy powinni trzymać się razem i walczyć o Polskę Patriotyzmem. Reakcja obywateli była oczywista..pewna granica cierpliwości pękła, przelała się czara goryczy i Polacy jak w historii Powstań i Strajków po prostu wyszli na ulicę aby wylać swój żal i ból. Najbardziej Polaków boli brak Szacunku jaki był okazywany głowie Państwa i to jest oczywiste. Jeżeli sami nie będziemy siebie szanować jako Polaków to nas tym bardziej nie będą szanować w świecie.

  Chciałbym aby Polacy ściągnęli w końcu te Różowe okulary i przetarli oczy bo rzeczywistość wygląda trochę inaczej !

 18. W dzisiejszych czasach brakuje obiektywnych dziennikarzy są nieliczni Żakowski ,Parandowska no i oczywiście cała elyta GW reszta to oszołomy i partyjni klakierzy a program świetny

 19. Ten material pokazuje że TVP jest TUBĄ PIS.

  • Asia dla ciebie kto przeciw Po musi byc z PiS, przeciez to absurd miliony bezpartyjnych przejrzalo i nie godzi sie z niegodziwosciami i tyle. Taka tez kto nie za ten wróg juz przerabialismy a PO dalej domaga sie silowo POparcia taka prawda to gów….o prawda!

 20. OGLĄDAŁAM WCZORAJ TEN PROGRAM NO I NIE MOGŁAM UWIERZYC W TE BREDNIE!!!!!!!!KOCHANI JA TEZ BYŁAM POD PAŁACEM ZŁOŻYĆ HOŁD OFIAROM, PONIEWAZ TO BYŁ MOJ OBOWIĄZEK. NO ALE WYKORZYSTYWAC SMIERC TYLU OSOB W KAMPANII WYBORCZEJ- WSTYD!!!!!!!JUZ OD DAWNA NIE WIDZIAŁAM TAK STRONNICZEGO PROGRAMU.TO NIE BYŁ FILM O SOLIDARNCH POLAKACH- A RACZEJ ZWYKŁY SPOT REKLAMOWY PISIARZY. MAM JUZ DOSYC DZIELENIA POLSKI NA TYCH PRAWDZIWYCH POLAKOW(NALEZĄCYCH DO PISU) I CALĄ RESZTĘ.JA KOCHAM MOJ KRAJ I UWAZAM, ZE TAKIE NEDZNE ROBAKI JAK LUDZIE W TYM PROGRAMIE ZATRUWAJA NAS SWOIM JADEM OD SRODKA.A TAK NA MARGINESIE , TO ZE MOIM ZDANIEM KACZYNSKI BYL BEZNADZIEJNYM PREZYDENTEM NIE DAJE WAM PRAWA ZALICZAC MNIE DO TEJ GORSZEJ POLSKI-POLSKA JEST TYLKO JEDNA.PROGRAM NIE BYŁ OBIEKTYWNY PONIEWAZ UKAZAL JEDYNIE PRZECIWNIKOW OBECNEGO RZADU A NIE TYLKO ONI TAM BYLI.OJ I TO MIESZANIE W POLITYKE BIEDNYCH DZIECIACZKOW(ONE NIE PO TO TAM POSZŁY)-WSTYD MI BYLO ZA WAS!!!!!!!!!!!!!!!!!

 21. Moim zdaniem ten reporaż pokazał ,iż Polacy to rusofoby,nietolerancyjne gnojki i ,że nic już ichnie zmieni. Poraz pierwszy w życiu wstydzę się iż jestem Polką.

 22. Propagandówka , jakiej nie powstydziłby się
  herr Goebbels i agitatorzy z czasów Stalina
  i Bieruta !!!
  Ohyda i zakłamanie …
  Jakim cudem osoby pokroju Pospieszalskiego
  mogą pracować w jakiejkolwiek telewizji ?

  Z tego knota wynika , że na Krakowskim
  Przedmieściu byli sami pisowcy i słuchacze
  pewnej rozgłośni z Torunia …
  To po prostu kłamstwo i fałszowanie
  rzeczywistości !
  Sam wiem przynajmniej o kilkudziesięciu
  ludziach , którzy tam byli , a prezentowali
  poglądy całkowicie odmienne od oglądanych
  we filmie …
  Pan Janek , cwana gapa , akurat na nich nie
  trafił !!
  Jaki pech i niefart …
  Moim zdaniem pan JP urodził się za późno !!!
  Za realnego socjalizmu – to by dopiero rozwinął
  skrzydła …
  A tak to co ?
  Musi żerować jak hiena , na żałobie narodowej …
  ” Niezależne dziennikarstwo ” … strach się bać !
  Brrrrr …..

 23. Do tej tragedii musialo dojsc , zawsze popieralam PIS i nie moglam zniesc tej nagonki na prezydenta .Chociaz Niesiolowski znikl z ekranu telewizora to sie dziwie ze jeszcze go szlak nie trafil. Bo przeciez to on wrzeszczal ze Kaczynskich trzeba w ziemie wdeptac i sie tego doczekal juz widze jak sie cieszy.Takiego to nigdy szlak nie trafi.Dlaczego nikt nie interesuje sie organizacja wyjazdu delegacji.Przeciez za to odpowiada rzad.A za odbior na tym pozal sie Boze lotnisku rzad Rosji .Czy ktos pamieta jak my przygotowalismy sie na odbior delegacji na pogrzeb prezydenta.Ile zostalo sciagnietych roznych grup zeby zapewnic bezpieczenstwo delegacjom nie tylko przy ladowaniu ale takze podczas calego pobytu .a kto czekal na nasza delegacje na tym dzikim polu .Skad lecialy te rosyjskie sluzby ze musialy leciec samolotem z Ameryki . I jeszcze jedna sprawa media poprawily sie tylko na tydzien znowu nie moge ich sluchac wracaja na stare tory inadal te klamliwe sondaze czy oni nie ogladali filmu pana Pospieszalskiego nareszcie jeden w pelni uczciwy PATRYJOTA na to czekalam cale lata .Jedyny uczciwy dziennikarz .Boje sie o niego

 24. Witam, to była propaganda jak za czasów Urbana w PRLu. Co druga osoba wypowiadająca sie w tym filmie powinna czym prędzej skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu aby pilnie dostać skierowanie do specjalisty z dziedziny psychiatrii klinicznej. Porażający materiał pokazujący jad, zawiść i kompleksy moherów. A te teorie spiskowe to już czyste SF. Nigdy więcej nie zapłącę abonamentu TV. NIgdy! Choćby mnie podpalali i naciągali na madejowe łoże. Pozdrawiam normalnych!

  • A więc proszę czym prędzej skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu aby pilnie dostać skierowanie do specjalisty z dziedziny psychiatrii klinicznej.
   Apel skierowany do siebie byłby jak najbardziej zasadny.

  • patoligia osobowosci intelektualnej. Po co ci TVP wykup sobie Zone Romantica I HBO

 25. bardzo dobry program jestem pełna szacunku dla autorów tego programu i bardzo proszę o więcej takich pełnych odwagi. To był pierwszy program w życiu jaki widziałam gdzie zwyczajni ludzie byli dopuszczeni do zdania nie wycięci za swoje poglądy. Bardzo się cieszę, ze w końcu ktoś prawdę powiedział i się nie bał. Jednak widać że szczerość z Polsce nie jest opłacalna bo już spotyka się z krytyką i atakiem ze strony polityków i ludzi przeświadczonych i zmanipulowanych. Widać, że o Kaczyńskich nie można powiedzieć dobrego słowa bo już będzie się atakowanym jednak przypomnijcie sobie podróż Kwaśniewskiego do Katynia gdy był pod wpływem albo Tuska gdy mówił o pielęgniarce którą sobie sam wymyślił albo przypomnijmy sobie chociaż jego ślub, który wziął 2 tyg przed wyborami a żył kilkanaście lat bez niego czy tak powinno być? Czy tak jet odpowiednio Waszym zdaniem?

 26. Jeśli chodzi o przyszłe wybory, to nie bardzo orientuję się jacy są kandydaci ale
  jeszcze nie znalazł się taki co by potrafił budować, działać
  będąc w głębokiej żałobie.

  Przecież J. Kaczyński jest teraz człowiekiem, który przeżywa
  straszny ból. Nic na takim uczuciu nie da się tworzyć.

  A jeśli Kaczyński zostanie prezydentem, to będzie dowód
  na żal po stracie jego brata, a nie wybór kandydata, który
  rzeczywiście nadaje się na stanowisko prezydenta.

  Solidarni 2010
  Moim zdaniem dokument dotyczył głównie
  zarzutów wobec tv i z tym się zgadzam.

  Jeszcze nie znalazł się taki, co by wszystkim
  dogodził.

 27. PiS’owski bełkot.

  Najbardziej rozśmieszyło mnie zdanie ” Tusk ma krew na rękach”.

 28. Pan Pospieszalski pokazał całą swoją dziennikarską rzetelność. No Ojcec Dyrektor bije brawo chociaż sam mówił o Pani Kaczyńskiej „czarownica”

 29. NA PEWNO Pospieszalski znany ze swojej stronniczości z programu Warto rozmawiać umiescił w dokumencie WSZYSTKIE wypowiedzi jakie nagrał
  Na pewno był obiektywny i bezstronny

  Dokument to nei jest REALNY zapis rzeczywistości, tylko ukazanie tej rzeczywistosci przez pryzmat twórcy
  To taki dokemrnt kreacyjny
  Wiadomo, że jak mu czyjaś wypowiedz nie odpowiadała, to zwyczajnie jej nie wykorzystał
  Po to jest montaz – najbardziej bezlitosna forma kreacji rzeczywistości

 30. http://sonda.hanzo.eu/sondy,69509,ONKq.html

  taki mój mały sondaż prezydencki proszę o kliknięcie:)

 31. http://sonda.hanzo.eu/sondy,69509,ONKq.html
  taki mój mały sondaż prezydencki proszę o kliknięcie:)

 32. Drodzy internauci i respondenci z moich spostrzezen i wielokrotnych rozmów z takimi zbladzonymi owieczkami wynika, ze polowa tych POwyborców zignoruje calkiem ze wstydu te wybory prezydenckie a druga polowa z kacem moralnym i wyrzutami sumienia, jako odkupienie grzechu i zmycie plamy na honorze pójdzie zwarcie godnie z podniesionym czolem glosowac na PiS czyli Jaroslawa Kaczynskiego w przeprosinach i rehabilitacji. Zgodnie z zasada: przepraszamy i o wybaczenie prosimy! To wlasnie jest godna Obywatelska i patriotyczna uczciwa postawa, za co dziekujemy i przeprosiny ochoczo przyjmujemy!

 33. Bardzo dobry, prawdzowy w koncu reportaz. Bardzo szanuję pana Pospieszalskiego. Ci ludzie mówią to, co ja czuję. Nienawiścią ziają niestety PO-wcy. Koleżanka z klasy od razu, kiedy wwszyscy Polacy byli pogrążeni w żałołbie już nawoływała do głosowania na Komorowskiego. Wszyscy ,,Solidarni 2010,, jestem z Wami. Z wiekimi wartościami, z prawdą.

 34. Z trudem obejrzałam cały materiał. Uważam, że jest bardzo stronniczy. Pokazywać poglądy ludzi targanymi emocjami to jedno, ale podstawiać aktorów którzy odgrywają płacz, to już coś zupełnie innego. Taki pseudo dokument to chyba samobój. Rzetelna stacja TV czegoś takiego by nie wyemitowała.
  Rozumiem, że wypadek który się wydarzył bardzo nas, Polaków, poruszył. Jednak same emocje i działanie bez refleksji, rozumu, jest chyba tak samo niedobre jak zimne wyrachowanie. Różnice w poglądach są dobre, ale trzeba jeszcze umieć się spierać. W materiale jest stek wyssanych z palca teorii spiskowych, obarczanie krwią konkretnych ludzi, bez jakiegokolwiek dowodu. To są pomówienia. Są nieprawdy co do faktów, np. w filmie jest mowa o tym, że wątek ewentualnego zamachu nie jest sprawdzany. Z tego co ja wiem jest i taki brany jak najbardziej pod uwagę. Na konkretne wyjaśnienia niestety musimy poczekać. Nie da się pewnie w tydzień wszystkiego rzetelnie sprawdzić. Wg wypowiadających się, ktoś na siłę chce Polakom zamknąć usta, i każe trwać w żałobie, lub według innych już wstawać z kolan. Co by nie zrobić, i tak źle tak niedobrze.
  W filmie nie ma drugiej strony, która uważa, że mógł być to niestety wypadek, takich którzy uważają, że skądś przecież taki a nie inny wizerunek prezydenta w mediach się pojawił itd, itp. Przynajmniej tak jest zmontowany film, że wszystkie wypowiedzi docięte są do odpowiedniego formatu.
  Ja osobiście uważam, że stała się tragedia, choćby w wymiarze takim zwykłym, ludzkim. Polska jako państwo też straciła. Zginął prezydent wybrany w demokratycznych wyborach, ktoś komu niewątpliwie należał się szacunek, choćby ze względu na piastowane stanowisko. Wydaje mi się jednak, że był to wypadek. Nie wiem jeszcze z jakiej przyczyny, i sama tego nie wymyślę. Muszę poczekać na wnioski z wszystkich prowadzonych dochodzeń. Wierzę, że są one prowadzone starannie i sumiennie przez wszystkie strony.
  Nie głosowałam na byłego prezydenta, i w najbliższych wyborach też bym na niego nie zagłosowała. Nie zagłosuję też na kandydata Pis, dlatego, że jest mi do nich bardzo daleko.
  I na zakończenie…
  Zastanawiam się nad tym, jak to jest, że człowiek targany emocjami jest w stanie coś, co było powiedzmy szare, raptem uznać za śnieżnobiałe, wypadek spiskiem, aktem męczeństwa, Katyń ziemią przeklętą itd itp.

  • Z tym brakiem rozumu to bym sie nie zgodzila.Zreszta o co Tobie chodzi??bo sie cały czas wijesz….głosuj sobie na kogo tylko chcesz to twoja sprawa i wierz sobie w kogo tylko chcesz- to tez tylko twoja sprawa a nasze rozwazania i nasze myslenie zostaw tylko NAM. O.k ??
   P.S. zacznij pisac swojego BLOGA

 35. chciałabym, żeby niektórzy oglądając ten materiał otworzyli wreszcie oczy. Żeby nie było tak, że niedługo obudzicie się w drugiej demokratycznej i wolnej Białorusi rządzonej przez PO. Wiecie, że chcą przeprowadzić ustawę ograniczającą wolność wypowiedzi w internecie drodzy internauci? Już o mediach nie wspomnę. Wreszcie materiał ukazujący także drugą stronę medalu. Poza tym, niektórzy burzą się że to miał być materiał w którym wypowiadają się ludzie a nie aktorzy. Otóż może to co powiem będzie zaskakujące ale AKTORZY TEŻ SĄ LUDŹMI. pozdrawiam wszystkich rozsądnie MYŚLĄCYCH.

 36. Jest wieczor wlasnie czekam na program WARTO ROZMAWIAC ,mam nadzieje ze to przebudzenie narodu bedzie trwalo ,bo w telewizjii prawie wszyscy dziennikarze juz zapomnieli jak niedawno plakali znowu sa zlosliwi w stosunku do PIS aszczegolnie Kuzniar pyszalkowaty ibutny tak zreszta jak KOMOROWSKI dostal wladze i rzadzi . Wprowadza w zycie wszystko co zamierzalo PO ,tylko nie moglo bo prezydent przeszkadzal .Komorowski jest tak butny ze nawet nie liczy sie ze zdaniem fachowcow inas czyli spoleczenstwa .na dodatek klamie w zywe oczy myslle o ustawie o IPN ze niby to on nic niewie o sprzeciwie prezydenta . Wszystkich ktorzy nadal nizlomnie wierza w PO odsylam na strone STRONA;BYLYCH DZIALACZY;WOLNYCH ZWIAZKOW ZAWODOWYCH WYBRZEZA .

 37. AUTORKA FILMU „SOLIDARNI 2010” ODPIERA ATAKI

  http://niezalezna.pl/article/show/id/33605
  Szanowni Państwo! Film „Solidarni 2010” jest mojego autorstwa, ja ponoszę za niego wyłączną odpowiedzialność, jest zrobiony według mojego scenariusza i zmontowany w mojej obecności. Ataki na Janka Pospieszalskiego mają zły adres.
  Nie mam szefa, jestem „wolnym strzelcem”, pod Pałac Prezydencki poszłam spontanicznie z własnej woli, z kamerą, w odruchu utrwalenia czegoś ważnego.

 38. Droga Edyto jestem zniesmaczony takim kwakaniem malkontenta, który tylko, jak papuga POtrafi POwtarzac wytarte zlosliwe frazesy lub jak malpa, która tylko malpuje brzydkie rzecza. Twoim zdaniem rzetelna TV to tylko taka, która POpiera modne antypolskie POstawy i glosi standardy POpsujów aferzystów, cos na miare TVN czy Superstacja z Kuba Wojewódzkim jako chamskiego napastliwego piewcy prawdy.

  • Rzetelna telewizja to taka, która pokazuje różne stanowiska, nie jedno wybrane. TVP jest stacją publiczną, na którą płacimy abonament, w każdym razie ja płacę. Od telewizji publicznej, bardziej niż do prywatnej, oczekuję bezstronności, rzetelności. Filmu nie można nazwać obiektywnym, niestety. Uważam, a obejrzałam dokładnie, że jest nawet zmanipulowany.
   Porównanie do małpy jest obraźliwe. Ja w swoich wypowiedziach staram się nikogo nie obrażać jedynie wyrażać swoje opinie nie atakując przy tym człowieczeństwa drugiej osoby. Każdy ma prawo do swojego spojrzenia, a ktoś inny może się nie zgadzać, ważne, żeby w to nie wciągać „małp”, „idiotów” i innych, dobitnych porównań. Chyba jest różnica, jeśli powiem, że nie zgadzam się z Twoim zdaniem, że uważam tak a tak, i powiedzeniem, że jesteś jak małpa.

   • czasy Stalina chyba mineły bezpowrotnie.Mamy pełna demokracje i nie mozna ludziom ZAMKNAC ust.Zreszta gdyby mozna było- to nie byłoby takiego Niesiołowskiego,Palikota,Senyszyn i Szkła Kontaktowego.Ale problem chyba tkwi gdzie indziej bo chodzi napewno o to ze WAM wolno a NAM nie. Ale to juz mija bezpowrotnie…..

 39. Zlo nadal bedzie POwielane
  POwoli ale skutecznie, wbrew gloszonym obietnicom wracamy znowu do starego, jedynie ta niby mniejszosc bezwladzy, nie baczac na zakonczenie zaloby, bo pozostali PiS, SLD i SLD jeszcze wierni swoim zasadom i kulturze politycznej. POpis dal sam POmarszalek i POprezydenta swoja wypowiedzia i cynizmem na temat podpisu bylego prezydenta, choc wiedzial, ze nowela IPN weszla wieczorem przed odlotem do Katynia. Coraz smielej i glosniej zaczynaja sie znowu nagonki i zlosliwe glosy pod adresem uczciwych ludzi o nieco odmiennych pogladach czy widzenia swiata normalnosci uczciwego a nie wymyslonego kreskowców i komiksów z falszywymi bohaterami wirtualnymi, nic nie miejacych wspólnego z naszymi przyziemnymi sprawami, jako zwykla zla i deprawujaca lektura karmiaca mlodziez niedoswiadczeniom cwaniactwa czy chamstwa. Wychodza, jak te POspolite szczury z nor glebokich ze strachu POchowani przed gniewem ludu i otrzepujac sie od kurzu cynicznego zla, zaczynaja masowo i coraz glosniej nawolywac i przeksztalcac wolanie na przewrzaskiwanie a w koncu ryk zmuszania do tylko jednej prawdy POprawnej standardowej partii aferzystów i POpsujów. Czy takie zachowania i wychowanie nasz Naród potrzebuje,chce i sobie zasluzyl, ulegajac wszystkiemu w/g POrzadku na rozkaz ?

 40. Droga Edyto, jak równiez Beato prosze wybaczyc ale ja nikogo nie obrazam, jedynie naswietlilem zachowania papugi i malpy, zreszta trafne. Skoro twierdzisz, ze to porównanie do ciebie, znaczy, iz sie z tym utozsamiasz-gratuluje uderz w stól a nozyce…. Powtarzam raz jeszcze, jesli POdejrzewasz, ze film manipulowano, to POdaj dowody a tak to tylko twoje urojone teorie spiskowe oraz chora POdejrzliwosc, bo nie jest tak, jakbys sobie zyczyla czyli antypolsko i antypatriotycznie. Ja nie zauwazylem ani nawet nie pomyslalem, ze pytani ludzie byli zmuszani czy naklaniani do takich wlasnie wypowiedzi z serca szczerych spontanicznych ze lzami w oczach czy to mozna grac?

  • Zmuszani? Wypowiedzi były po porostu odpowiednio dobrane, przycięte, jak w każdym zresztą filmie.
   Co do języka i epitetów. Post Pana był wyraźnie do mnie, więc się do niego i zawartych w nim słów odniosłam, jak i Pan odpowiada na moje, przedstawiając swoje racje.

   Zrobiłam małe podliczenie epitetów pod adresem ludzi w dotychczasowych wypowiedziach.
   W różnych swoich wypowiedziach Pan przoduje w: POszołomach, oszustach, POpaprańcach, wrogach polskości, psach gończych, agentach, POagentach, zblazowanych owcach, kwakających malkontentach, papugach, małpach (te dwa dość łagodne przy innych, przyznaję), POpsujach, aferzstach, POspolitych szczurach.
   Pana koledzy dodali POkomunitów, żulię, oszustów, oszołomów.
   Druga strona też sobie trochę nagrabiła i mamy: sługusów Pisiarzy, nędzne robaki, Rusofoby, gnojki, cwaną gapę, hienę i mohery.
   Mimo, że ze strony, którą roboczo nazwę POzwolennikami obelg jest mniej, to uważam, że nie powinna znaleźć się w dyskusji ani jedna.

   • Przeczytałam jeszcze raz Pana post i doszłam do wniosku, że mamy inne rozumienie Polski, patriotyzmu.

   • TO NIE JEST FORUM MATEMATYCZNE.Tu nie trzeba podliczac i liczyc. Tu trzeba myslec po NASZEMU.A co do jezyka i epitetów- to skoro tak lubisz liczyc to zacznij na powaznie liczyc . Ale zacznij od przedstawicieli z PO pana palikota Niesiolowskiego Pani Senyszyn oraz wróc do mediów i programów w tym uczestniczacych.
    Mysle ze zajmie to Ci dosc duzo czasu.Ale nie podejrzewam ze bedziesz tym tak bardzo zbulwersowana jak moimi przedmówcami.
    P.S. bierz sie juz do pracy

 41. Dla niektórych wrogich mediów na czele z michnikowska czerwona GW czy Superstacja, TVN itp. przypadkowo spotkany i zapytany aktor, a którego wypowiedz nie zadawala lub jest zle widziana w swiatku POkretnosci, tych co wszystko lepiej wiedza nie jest czlowiekiem i trzeba go wdeptac w ziemie. Tylko takie POglady i zasady akceptuje sie, gdy swiat musi sie krecic w/g ich zalozen, chocby w druga strone sie krecic musial, sprawiajac Narodowi, ze zmuszony plynac pod prad a ludzie innych pogladów musz byc opluci i ostro zdysredytowani obrazliwie, bo taki aktor, to nie czlowiek, wiec huzia na józia!

 42. Wlasnie zakomunikowano, ze benzyna jeszcze w maju przekroczy cene 5 zl./litr a cena oleju napedowego i opalowego wzrosnie do 15%. Teraz dowiadujemy sie o paralizu przewozów szynowych PKP oraz niekontrolowanemu wzrostow cen a tym samym nowej nieuniknionej fali inflacji. Kochani internauci, jak juz o tym wspominalem i pisalem, ze rzady a raczej nierzady Tuska spprowadza Polaków do „Dziadów” nie tylko w/g Adama Mickiewicza ale wlasnie teraz dodam „Nedzników” Victora Hugo. Bardzo trafna wypowiedz, pasujaca do cudów cudaka nie cudotwórcy Tuska. Zapewniam, ze to nie ostatni akord ale obawiam sie, ze to dopiero uwerturka kabaretu aferalnego wiodacej partii liberalów, którzy maja w tej chwili po katastrofie monopol wladzy a takie dzialania to juz nie tylko zwykle klamstwa ale powazniej kryminalne nedzne – oszustwo!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: