Akademicki Marsz Pamięci

Marsz studentów w hołdzie ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem

PAP – Nauka w Polsce, 

Prawie 5 tys. osób: studenci warszawskich uczelni, a także ich wykładowcy oraz kierownictwo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, z minister Barbarą Kudrycką na czele, wzięło udział w zorganizowanym w Warszawie marszu w hołdzie ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. Akademicki Marsz Pamięci odbył się w poniedziałek wieczorem z inicjatywy Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Wyruszył o godz. 19.30 spod gmachu Sejmu. 

Jego uczestnicy marszu przeszli w milczeniu do Kościoła Akademickiego Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu, gdzie o godz. 21.00 rozpoczęła się msza św. w intencji osób, które zginęły w sobotniej katastrofie prezydenckiego samolotu.  

Spod Sejmu, uczestnicy marszu szli do kościoła św. Anny ulicami: Nowy Świat, Królewską, następnie przez pl. Piłsudskiego, aż do ul. Miodowej i Krakowskiego Przedmieścia. Nieśli w dłoniach zdjęcia prezydenckiej pary, biało-czerwone flagi, płonące znicze, kwiaty.  

Na czele grupy prawie 5 tys. uczestników marszu szli studenci niosący krzyż. Tuż za nimi szli profesorowie, wśród nich rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow. Towarzyszyli im m.in. ks. rektor Jacek Siekierski z kościoła św. Anny oraz kierownictwo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. ..

Komentarze 2

  1. W czyim interesie i dlaczego przez cala prezydenture naszego nieodzalowanego kochanego prezydenta profesora Lecha Kaczynskiego nadgorliwe media tak okrutnie czesto do obrzydzenia, tylko klamliwie szydzily sobie i wytykaly tworzac i wyolbrzymiajac niby wady prezydenta czekajac na jakiekolwiek, chocby drobne potkniecie dla osmieszania i szkalowania glowy panstwa oraz wspanialej o golebim sercu pierwszej damy swietej Marii ? Dlaczego teraz dopiero po tragicznym wypadku smierci doswiadczamy prawdziwe oblicze naszego wielkiego patrioty i najlepszego prezydenta w dziejach III RP, czy ktos potrafi nam ten fenomen zla dobrze wyjasnic i logicznie usprawiedliwic ? Czy te wszystkie osoby które pluly, jatrzyly, obrzydzaly i szydzily cynicznie maja prawo teraz bezwstydnie stawac w pierwszym szeregu, udajac skruche, choc nie bija sie publicznie w piers, przepraszaja oraz proszac o wybaczenie? Kiedy ta zaklamana wirtualna drwiaca ze wszystkiego i wszystkich, nawet z tzw. dzikiej ojczyzny partia POpulistycznych POpapranców , POstandardowa od niezliczonych afer, POpsujów POrzadku, POdzialu, POmówien, POklamców i POcyników wreszcie otrzyma wlasciwy rachunek i ukaza sie sprawiedliwe prawdziwe slupki sondazowe ?

  2. Prezydent teraz nikomu nie zagraza, a wiec pokazanie prawdziwego oblicza jest bezpieczne. To pokazuje tylko tyle, ze wyborcy powinni miec wlasny rozum, a nie sluchac mediow. Moze jednak maja, skoro tylu ludzi sklada hold.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: