Dla doktorantów stypendia i praca

Sejmowe komisje za możliwością podejmowania pracy przez doktorantów

PAP – Nauka w Polsce

Za możliwością podejmowania pracy przez wszystkich doktorantów podbierających stypendium opowiedziały się w środę sejmowe komisje: zdrowia oraz edukacji, nauki i młodzieży. ..

Obecnie w Polsce studiuje ok. 31 tys. doktorantów w państwowych i niepublicznych uczelniach, instytutach PAN oraz Jednostkach Badawczo-Rozwojowych, z czego tylko ok. 11 tys. (35 proc.) otrzymuje stypendia. Stypendia doktoranckie są finansowane przez uczelnie z dotacji stacjonarnej. Ich miesięczna wysokość ustalana jest przez uczelnię prowadzącą studia. Wysokość stypendium doktoranckiego to 1 tys.- 1,3 tys. zł miesięcznie.

Jedna odpowiedź

  1. i słusznie proponują. Czy ktoś z Państwa próbował się utrzymywać wyłącznie ze stypendium? Ja to kilkanaście lat temu czyniłem jako jedyny jeleń na uczelni. Reszta mimo zakazu pracowała, a władze przymykały oko, chyba że ktoś akurat „podpadł.” Jasne, stan idealny byłby taki, że doktorant tylko pisze, ale jedgo stypendium plus wynagrodzenie za zajęcia musiałyby pozwolić na przeżycie.
    To jednak nastąpi, jak piekło zamarznie.
    Podobnie jak parę innych rzeczy.
    Przy okazji polecam uwadze Redakcj tekst o reformach w niszowym dzienniku http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100306&typ=my&id=my41.txt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: