Nauka powinna być neutralna światopoglądowo, ideowo, płciowo.

Gender studies na UG? Dziekan prawa: To ja zakładam ośrodek badań nad pedofilią

GW

Grupa profesorek chce stworzyć na Uniwersytecie Gdańskim ośrodek studiów nad tożsamością płciową, tzw. gender studies. Jednak na posiedzeniu uniwersyteckiego senatu projekt został wyśmiany, a dziekan wydziału prawa postawił go na równi z ośrodkiem badań nad pedofilią

Senat Uniwersytetu Gdańskiego miał wyrazić opinię w sprawie wniosku Wydziału Nauk Społecznych o utworzenie na uczelni Ośrodka Gender Studies. Z materiałów dostarczonych senatorom wynikało, że w Ośrodku ma być zatrudnionych 19 pracowników, w tym 14 kobiet i 5 mężczyzn. Przeciwnicy projektu natychmiast skrytykowali brak parytetu: ośrodek ma zajmować się nierównościami płci, a już na starcie mężczyźni byliby tam wyraźnie dyskryminowani….

 Nauka powinna być neutralna światopoglądowo, ideowo, płciowo. Prowadząc badania zakłada się, że pozytywny rezultat badań naukowych zapewnia pełna neutralność w każdej płaszczyźnie – mówi. – Inaczej jest to propaganda, nie nauka.

– Dziekan Warylewski to skrajny konserwatysta. Skrajny – podkreśla prof. Kopciewicz. – Na każdą inicjatywę równościową ma odpowiedź nawiązującą do kazirodztwa albo pedofilii.

Jedna odpowiedź

  1. Studia nad płcią tak, ale bez ideologicznego sosu

    http://www.rp.pl/artykul/15,435778_Studia_nad_plcia_tak__ale_bez_ideologicznego_sosu.html

    Próba powołania ośrodka gender studies wywołała ostry spór na Uniwersytecie Gdańskim. Inicjatorki oburzały się w „GW” na prof. Jarosława Warylewskiego, który ich zdaniem porównał naukę o tożsamości płci do badań nad pedofilią

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: