. Planują stworzyć największą uczelnię wyższą w Polsce

Wrocław chce mieć uczelnię jak Oxford

Polska Gazeta Wrocławska 

Siedem uczelni Wrocławia może stworzyć jedną, potężną szkołę wyższą. Nowy Uniwersytet Dolnośląski ma być największy w Polsce

W najnowszym, prestiżowym rankingu szanghajskim, wśród 500 najlepszych uniwersytetów na świecie próżno szukać Wrocławia. Na 302. miejscu jest za to Uniwersytet Jagielloński, na 349. – Warszawski. Nasz Uniwersytet jeszcze dwa lata temu był w piątej setce, teraz zastąpiła go Politechnika Warszawska. 

Wrocławscy naukowcy od dawna zastanawiali się, co robić, by poprawić naszą ocenę . Teraz mają pomysł. Chcą wzorować się na najlepszych w Europie uczelniach: angielskich – Cambridge i Oxford czy francuskiej Sorbonie. Planują stworzyć największą uczelnię wyższą w Polsce, znacznie większą od Uniwersytetu Warszawskiego czy Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Szefowie Uniwersytetów: Wrocławskiego, Ekonomicznego i Przyrodniczego oraz Akademii: Medycznej, Wychowania Fizycznego, Muzycznej i Sztuk Pięknych podpisali już wstępne porozumienie w tej sprawie. W tym gronie nie ma Politechniki Wrocławskiej. Rektor, prof. Tadeusz Więckowski, decyzję w tej sprawie pozostawia senatowi uczelni. ..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: