Studia tylko dla kobiet

Studia tylko dla kobiet

tvp.info

Pierwsze w Polsce studia podyplomowe przeznaczone wyłącznie dla kobiet ruszą w marcu w Szczecinie. Wymyśliła je przewodnicząca Partii Kobiet Anna Kornacka, a wśród wykładowców są m.in. były szef MSZ Andrzej Olechowski, wiceszefowa SLD Katarzyna Piekarska i znana feministka prof. Magdalena Środa – dowiedział się portal tvp.info.

 Celem Szkoły EuroLiderek przy Wyższej Szkole Integracji Europejskiej jest stworzenie kobiecych kadr, które będą pełnić najwyższe funkcje w przedsiębiorstwach i w życiu publicznym. Statystyki dowodzą, że polskie kobiety są lepiej wykształcone od mężczyzn. Mimo to rzadziej pracują na stanowiskach menadżerskich. Pora to zmienić – tłumaczy Kornacka.

Studia w Szkole EuroLiderek będą trwał dwa semestry. Ruszą w marcu, a w przerwie wakacyjnej studentki będą odbywać zagraniczne staże. Przyszłe studentki będą musiały przejść przez trzyetapowy proces rekrutacyjny. Elitarność studiów ma też podkreślać skład kadry..

Mniej entuzjastycznie inicjatywę ocenia znany z krytyki feminizmu były szef Unii Polityki Realnej Janusz Korwin-Mikke. Jego zdaniem, przyszłe studentki Szkoły EuroLiderek to „frajerki”. – Oglądałem ostatnio listę stu najlepiej opłacanych menadżerów w Europie. Nie ma tam ani jednej kobiety. Oznacza to, że po prostu kobiety nie nadają się do pełnienia tego typu stanowisk – komentuje. – Teza o tym, że pozycja człowieka zależy od posiadanego dyplomu, to złudzenie. O ile wiem, studiów nie skończył ani Thomas Edison, ani Bill Gates – wyjaśnia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: