Zwrot techniczny w rekrutacji

Budownictwo popularne jak prawo

Rz

Politechniki miały w tym roku akademickim tyle samo kandydatów na miejsce co uniwersytety.

– Zmieniają się struktura kształcenia na uczelniach i wybory kandydatów na studia. Coraz więcej osób decyduje się na kierunki techniczne – mówi „Rz” prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego. – Kandydaci częściej zamiast kierunków społeczno-ekonomicznych wybierają studia politechniczne.

Taki trend można dostrzec w najnowszym podsumowaniu rekrutacji na studia na obecny rok akademicki, które sporządziło Ministerstwo Nauki.

– W latach 2007 – 2008 było dwóch kandydatów na jedno miejsce w uczelniach technicznych, a czterech na uniwersytety – opowiada Kudrycka. – W tym roku akademickim politechniki miały tyle samo chętnych co uniwersytety, czyli średnio w całej Polsce 3,5 kandydata na miejsce.

Jedna odpowiedź

 1. Pewnie się połasili na 1000zł miesięcznie, bo gdyby nie to wciąż w starciu np. budownictwo vs ekonomia, wszyscy wybrali by to drugie, bo jest:
  -łatwiejsze,
  -każdy od razy czuje, że zostanie wielkim bossem w wielkiej firmie,
  -więcej dziewczyny,
  -lepsza renoma.
  Nikogo nie obchodzi, że po tym drugim nie ma pracy w zawodzie (jest za to na kasie w biedronce, czy w na kasie w open finance itp). Dla mnie jest to też zagadką, że potencjalni kandydaci na studia ekonomiczne w rzeczywistości nie radzą sobie z ekonomią (lepiej łatwe studia i brak/kiepska praca czy ciężkie studia i dobrze płatna praca?).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: