Na nauce można zarobić niezłe pieniądze

Na nauce można zarobić niezłe pieniądze

PAP – Nauka w Polsce

Choć początki są trudne, to możliwość zarabiania na nauce – dzięki kontraktom z przemysłem – jest nieograniczona. Przedsiębiorczość młodych uczonych, którą kiedyś uznawano za nielojalność, dziś jest ze wszech miar pożądana. Właśnie dlatego tworzymy inkubatory, żeby naukowcy nie zaniedbali części wdrożeniowej i mogli zarabiać niezłe pieniądze – mówi rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Włodzimierz Kurnik. 

Jak tłumaczy, rektorzy polskich szkół wyższych nie są zadowoleni z dotychczasowej mobilności młodych uczonych. Dawne zaszłości powodują, że w środowisku naukowym, podobnie jak w wielu innych, panuje niechęć do zmian miejsca pracy i zamieszkania. Absolwenci danej uczelni z reguły oczekują, że zrobią w niej doktorat i zdobędą kolejne stopnie naukowe.

Jedna odpowiedź

  1. Niewygodne komentarze na stronie PAP, na ktorej ukazal sie artykul nie sa upubliczniane. Dwukrotnie pisalem komentarz krytyczny do wypowiedzi zawartych w tekscie i zaden nie zostal zaakceptowany. A tylko pisalem od oderwaniu rektorow naszych uczelni od rzeczywistosci i tym, ze kadra mobilna juz dawno sie przeniosla poza granice Polski, gdzie z powodzeniem nadal jest mobilna. Ta zas, ktora zostala, wychowana przez rektora PW (prosze sprawdzic cytowania – raczej skromne) i jemu podobnych, nie jest w stanie byc mobilna, bo selekcja byla negatywna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: