28 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Raporty » Ojczyzna nad przepaścią

tvn.24

Wprowadzony w obronie interesu PZPR, czy Polaków? Przy okazji kolejnej, 28. rocznicy stanu wojennego, odżywa to samo pytanie. Tym razem opatrzone załącznikami w postaci radzieckich notatek, które mają rzucać nowe światło na sprawę.

28. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce na antenie TVP INFO


Jedna odpowiedź

 1. Stan wojenny wspominany
  pod domem Jaruzelskiego

  http://www.tvn24.pl/-1,1633398,0,1,stan-wojenny-wspominany-pod-domem-jaruzelskiego,wiadomosc.html

  W nocy z soboty na niedzielę, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, przed domem generała Wojciecha Jaruzelskiego na warszawskim Mokotowie zebrali się przeciwnicy i zwolennicy decyzji z 13 grudnia 1981 roku. Równoczesne demonstracje oddzielone były od siebie szpalerem kilkudziesięciu policjantów.,,,,,
  Pod domem generała zebrało się łącznie ok. 200 protestujących. Przeciwnicy Jaruzelskiego zapalili przed jego domem ułożony ze zniczy krzyż, o północy odczytali listę ofiar stanu wojennego, odśpiewali hymn i „Rotę” oraz skandowali znane hasła: „Jaruzelski do więzienia”, „RAz sierpem, raz młotem czerwoną chołotę” czy „Precz z komuną”.

  Protesty przeciwników pod domem generała Jaruzelskiego to nic nowego. Jarosław Krajewski z Forum Młodych PiS przypomniał, że pikietujący zbierają się tutaj już od 16 lat i wcale nie mają zamiaru zakończyć tej tradycji. – Jesteśmy konsekwentni, będziemy tu co roku do momentu, aż zbrodnie stanu wojennego nie zostaną rozliczone. Liczymy na to, że w 2010 roku Sąd Okręgowy w Warszawie wyda skazujący wyrok na generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka – zapowiedział Krajewski. Inni demonstranci dodawali, że przychodzą tu co roku, aby pokazać, że pamiętają o osobach poległych podczas stanu wojennego.

  „Generał to bohater”

  Równocześnie na ul. Ikara pojawili się także zwolennicy generała. Kontrmanifestanci trzymali transparenty: „Wierzymy ci generale”, „IPN kłamie”, „Doktoraty z IPN na makulaturę”. Skandowali m.in.: „Generale jesteś wielki, a prawica to karzełki”, „Generale, żyj sto lat”. Co więcej, zwolennicy generała Jaruzelskiego… także odśpiewali hymn.,,,,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: