Mówi się wręcz o największym skandalu naukowym naszych czasów

POWIEDZMY „STOP” GLOBALNEMU OSZUSTWU

niezalezna.pl

Jeżeli mamy wydawać miliardy euro rocznie na coś, co w świetle ostatnio ujawnionych faktów wygląda na gigantyczny przekręt, to naprawdę powinniśmy się nad tym poważnie zastanowić. Najwyższy czas, aby rządy krajów biedniejszych przeciwstawiły się temu globalnemu oszustwu i zaczęły bronić swoich elementarnych interesów.

W dniach 7-18 grudnia w Kopenhadze odbędzie konferencja ONZ, w której udział wezmą przedstawiciele ponad 200 państw. Będzie ona poświęcona dalszej redukcji emisji CO2 w skali globalnej. Głównym jej zamierzeniem jest zawarcie nowego, niebezpiecznego dla Polski porozumienia, które zastąpi wygasającą z końcem 2012 r. umowę z Kioto. …

W środowisku naukowców zawrzało, mówi się wręcz o największym skandalu naukowym naszych czasów, w który zamieszani są najwięksi klimatolodzy. Ujawnienie e-maili wywołało także burzę w internecie.

Komentarze 2

 1. Brawo! Teraz czekamy na potępienie grzechów grawitacjonizmu! Grawitacja – to tylko teoria!

 2. Al Gore odda Oscara za klimat?
  ONZ PRZEŚWIETLI CLIMATEGATE
  http://www.tvn24.pl/-1,1632082,0,1,al-gore-odda-oscara-za-klimat,wiadomosc.html
  ONZ zapowiedziała własne śledztwo ws. wycieku maili z University of East Anglia, do którego doszło pod koniec listopada. Z maili wynika, że naukowcy chcieli ukryć prawdę dotyczącą globalnego ocieplenia i manipulowali doniesieniami na ten temat. Jednocześnie część środowiska filmowego zażądała oddania Oscara przez Ala Gore’a, który statuetkę otrzymał za film o ociepleniu klimatu.
  Afera wyszła na ja po włamaniu hakerskim na stronę dane Hadley Climatic Research Unit, największego w Wielkiej Brytanii instytutu zajmującego się badaniami w zakresie klimatologii. Wykradziono ponad 1000 e-maili i 3 tys. innych dokumentów (w sumie 160 MB informacji).

  Przewodniczący Międzynarodowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC), Rajendra Pachauri powiedział w wywiadzie dla BBC, że informacje ujawnione w e-mailach są bardzo poważne. – Przyjrzymy się temu z uwagą (…) a później zajmiemy na ten temat stanowisko – stwierdził. – Z pewnością nie chcemy niczego zamieść pod dywan – zapewnił

  Gore bez statuetki?

  Były wiceprezydent USA Al Gore otrzymał najważniejszą nagrodę amerykańskiego przemysłu filmowego w 2007 roku za obraz „Niewygodna prawda”, traktujący o zmianach klimatu. Nagrodzono go też za działalność ekologiczną Pokojową Nagrodą Nobla (wraz z IPCC).

  Jednak w związku z tzw. aferą Climategate członkowie Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej Roger Simon i Lionel Chetwynd wydali w czwartek oświadczenie, w którym domagają się naprawienia błędu dotyczącego „Niewygodnej prawdy”.

  – Osobiście zadzwoniłem do Akademii, by odebrała tego Oscara – powiedział Simon. – W historii Akademii (…) zgodnie z moją wiedzą Oscar nigdy nie został odebrany – przyznał, ale od razu dodał: – Myślę, że tego powinni odebrać.

  Prawda o klimacie

  Większość środowiska naukowego mówi Climategate, jako o wielkim nieporozumieniu. – Te emaile w żaden sposób nie poważają silnego naukowego konsensusu, który mówi nam, że ziemia się ociepla, że ocieplenie jest w dużym stopniu wynikiem ludzkiej działalności – powiedziała Jane Lubchenco, szefowa Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej (NOAA).

  Podkreśliła, że e-maile nie odnoszą się do danych jej agencji lub NASA, a prowadzą one niezależne bazy danych na temat zmian klimatycznych i globalnego ocieplenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: