Zamówiona strategia szkolnictwa wyższego

Resort szykuje strategię za 1,7 mln

Rz 

Na początku 2010 r. ogłoszona zostanie strategia szkolnictwa wyższego zamówiona w przetargu przez Ministerstwo Nauki.

Przygotowują ją firma Ernst & Young i Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. Resort zapłaci za nią 1,7 mln zł. Strategia rektorów kosztowała ok. 40 tys. zł. Rektorzy nie wystartowali w przetargu, twierdząc, że uniemożliwiały to jego warunki, m.in. ten, by dana instytucja w ciągu ostatnich trzech lat wykonała usługi badawcze za 600 tys. zł. Co znajdzie się w strategii zamówionej przez resort? – Prace trwają. Wkrótce przedstawimy diagnozę szkolnictwa wyższego – mówi prof. Krzysztof Rybiński z Ernst & Young. – Nie odpowiada ono wyzwaniom gospodarki. Bez zmian w szkolnictwie wyższym jej konkurencyjność staje pod znakiem zapytania.

——

Strategia rozwoju szkolnictwa wyższego w Polsce do 2020  roku

Komentarze 2

  1. Zaskoczyła mnie ta liczba: 1,7 mln. zł. Za tyle pieniędzy należy się spodziewać konkretnej „mapy drogowej” proponowanych zmian, wraz z ich dogłębną analizą. Na razie wykonawcy projektu nie ujawniają żadnych szczegółów strategii. Natomiast otwarli blog http://www.uczelnie2020.pl, na którym zachęcają, by to internauci napisali strategię. Za darmo.

  2. […] pracujący nad Strategią rozwoju szkolnictwa wyższego – na co zużyli tylko, jak się chwalą, ok. 40 tys. zł – doszli do rewelacyjnego wniosku, że na uczelniach jest zbyt słaba kadra naukowa. […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: