Michnik z doktoratem honoris causa. „To hańba”

Michnik z doktoratem honoris causa. „To hańba”

tvn.24

Adam Michnik odebrał doktorat honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Uczelnia uhonorowała redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” za „za niezłomne propagowanie wartości demokratycznych i humanistycznych w kulturze i polityce polskiej”. Uroczystość została jednak zakłócona. – Hańba! To jest haniebna uroczystość – rozlegały się okrzyki na sali.

Adam Michnik powiedział też, że jest wdzięczny za uhonorowanie go doktoratem Uniwersytetu Pedagogicznego, tym bardziej, że – jak wie – nie była to decyzja ani bezdyskusyjna, ani łatwa. – Te okrzyki na początku dzisiejszego spotkania przynoszą mi zaszczyt – powiedział. Naczelny „Gazety Wyborczej” w ten sposób odniósł się do kontrowersji wokół uhonorowania go doktoratem krakowskiej uczelni. We wtorek kilkanaście niezadowolonych z tej decyzji osób, pikietowało przed budynkiem uczelni. Członkowie krakowskiego Klubu „Gazety Polskiej” przynieśli wypisane na kartonach i kartkach hasła: „Taki doktor z Michnika, jaka z UP wszechnica”, „Zbigniew Herbert o Michniku: <<Michnik jest manipulatorem. To człowiek złej woli, oszust intelektualny>>”, „Żądamy przyznania tytułu doktora honoris causa Czesławowi Kiszczakowi, człowiekowi honoru”.

Jeden z pikietujących, były opozycjonista Krzysztof Bzdyl przedostał się na salę zakłócając rozpoczęcie uroczystości okrzykami: „Ta decyzja jest haniebna!”, „Hańba!”. – To jest uroczystość czerwonych – krzyczał Bzdyl. Po kilku minutach, na głośne żądanie zebranych, mężczyzna został wyprowadzony z sal

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: