Studenci wyjdą na ulice

Studenci wyjdą na ulice. Będą protestować

GW

Studenci nie chcą płatnych studiów, nie podobają im się zmiany szykowane przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego, a także to, że uczelnie stały się ‚wyższymi zawodówkami’. Dlatego 17 listopada wyjdą na ulice ośmiu polskich miast, w tym też Krakowa…

Akcja jest ogólnopolska, a na jej pomysł Demokratyczne Zrzeszenie Studenckie wpadło jeszcze przed wakacjami, kiedy głośno zrobiło się o planach Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego. Teraz przyszedł czas na realizację. 17 listopada za pięć dwunasta w kilku największych ośrodkach akademickich w Polsce (m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Łodzi) studenci wyjdą przed uczelnie. – Będzie to protest przeciwko fatalnym warunkom studiowania oraz projektowi reform pani minister Barbary Kudryckiej, zakładającemu m.in. wprowadzenie częściowej odpłatności za studia – informują organizatorzy.


Jedna odpowiedź

  1. Ciekawe kiedy wreszcie zaczną się zamieszki studenckie spowodowane tym, że uczelnie według własnego uznania ustalaja plany zajęć i wysokość czesnego oraz często zmuszają studentów do DARMOWEGO udzielania uczelniom i komercyjnym firmom – takim jak plagiat.pl – licencji niewyłącznej na komercyjne wykorzystanie ich utworów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: