Akademickie grzechy główne

Studia, studenci, wykładowcy. Kto jest dla kogo?

GW

Studenci nie chcą się uczyć, nie szanują pracy wykładowców. Nauczyciele akademiccy zaś traktują studentów jak zło konieczne i nie zależy im wcale na przekazywaniu młodym ludziom wiedzy.

Według wykładowczyni z UP, a także innych nauczycieli akademickich, dzisiejszy student myśli nie o nauce, lecz o znalezieniu dobrej pracy po studiach, o karierze. „Studenci przychodzą ze szkół średnich z negatywnym nastawieniem do uczenia się czegokolwiek” – napisał jeden z wykładowców.

Grzechy główne studentów

Przeciętny student nie uczy się, bo na egzaminie zawsze może ściągnąć, nie chodzi na zajęcia i nie kupuje podręczników, bo wszystko można skserować. Nie ma też przyjaciół, bo ze wszystkimi rywalizuje, myśli tylko o piątkach na dyplomie, stypendium i o tym, jak się przy tym wszystkim niezbyt natrudzić. Wchodzi w końcu na rynek pracy z miernymi umiejętnościami, ale mocno wygórowanymi żądaniami….

Grzechy główne uczelni

Czy jednak cała wina leży po stronie studiujących? Zapytaliśmy kilku z nich o to, co pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło ich na studiach. Co należy poprawić i jak z perspektywy kilku lat nauki oceniają swoje uczelnie?

Te oceny nie wypadły dobrze. Młodzi ludzie twierdzą, że programy zajęć na większości kierunków są niedostosowane do rynku pracy. Na zajęciach za dużo jest teorii, za mało praktyki….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: