Niedopuszczalny nadmiar pracy ( w czasach bezrobocia)

AHE traci zarządzanie

GW

Pięć tysięcy studentów musi szukać nowej uczelni. Minister Barbara Kudrycka odebrała łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej prawo do nauczania zarządzania.

„Cofam Wydziałowi Informatyki, Zarządzania i Transportu Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi ze skutkiem na dzień zakończenia semestru zimowego roku akademickiego 2009/2010, jednak nie później niż z dniem 28 lutego 2010 r., uprawnienie do prowadzenia studiów na poziomie pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich na kierunku zarządzanie” – to cytat z pisma, które wczoraj rano kurier z Warszawy zostawił w rektoracie…

– Brak tzw. minimum kadrowego

AHE nie zatrudniała na pierwszym etacie ani jednego profesora zarządzania. Na kilka tysięcy studentów przypadało dwóch adiunktów tej specjalności. Samodzielni nauczyciele prowadzili w sumie ok. 1 proc. zajęć. Reszty uczyli magistrowie i mniej liczni doktorzy reprezentujący nauki „od Sasa do Lasa”. Rzecznik Loba mówi o 19 osobach „nieposiadających dorobku naukowego ani w zakresie zarządzania, ani nauki z tym kierunkiem związanej”.

– Robota na metry

Czyli, jak informuje ministerstwo, „za wysokie obciążenia dydaktyczne nauczycieli akademickich”. Roczny limit godzin zajęć prowadzonych przez asystenta na polskiej uczelni to 210. Na zarządzaniu AHE 22 osoby przekroczyły 500 godzin, kilka – 800 godzin, a trójka – tysiąc (czyli pięć pełnych etatów). 

– Omnipotencja kadry

Jeden nauczyciel – doktor – uczył na zarządzaniu 10 przedmiotów, inny „koordynował” zajęcia z 28. – Tematycznie były to przedmioty bardzo od siebie odległe – zaznacza rzecznik ministerstwa. Z ust studentów wiemy, że w niektórych miejscowościach prawie wszystkiego – od socjologii przez statystykę po marketing – uczył ten sam człowiek….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: