Rydzyk broni doktoratu

Rydzyk broni doktoratu

Każdy może stać się świadkiem otwartej obrony ojca Tadeusza Rydzyka, która odbędzie się we czwartek o godzinie 11 na UKSW. Założyciel Radia Maryja ma za sobą już egzaminy, jeśli zostanie doktorem, będzie mógł wrócić na stanowisko rektora swojej uczelni.

Głównym powodem napisania doktoratu przez ojca Rydzyka – oczywiście poza potrzebą zdobywania wiedzy – jest jego własna uczelnia. Tadeusz Rydzyk musiał bowiem ustąpić ze stanowiska rektora Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w 2006 roku. Zgodnie bowiem z ustawą o szkolnictwie wyższym, rektor musi być co najmniej doktorem.

Promotorem rozprawy ojca Rydzyka jest ks. profesor Paweł Góralczyk, specjalista w dziedzinie teologii moralnej, członek Komitetu Nauk Teologicznych PAN i członek Centralnej Komisji do spraw Stopni i Tytułów Naukowych. W gronie recenzentów znaleźli się dominikanin ojciec Jacek Salij, znany teolog, oraz ksiądz profesor Paweł Bortkiewicz z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Komentarze 4

 1. Zobacz pracę doktorską Tadeusza Rydzyka

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7122917,Zobacz_prace_doktorska_Tadeusza_Rydzyka.html

  „To jedna z najlepszych prac, jakie czytałem”

  Prof. Paweł Góralczyk, promotor, Tadeusza Rydzyka, mówił o nim: – To zaszczyt być promotorem tak wybitnej postaci. Podziwiam go. Mam napisany jego życiorys na 11 stron. Gdy jeździłem do niego do Torunia, to zamykał się między swoimi szpargałami i pisał, pisał, pisał… Efektem jest ta praca. To jedna z najlepszych, jaką czytałem.

 2. Rydzyk jest już doktorem

  http://www.tvn24.pl/-1,1622993,0,1,rydzyk-jest-juz-doktorem,wiadomosc.html

  Ojciec Tadeusz Rydzyk obronił doktorat. Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie za przyjęciem jego pracy opowiedziało się 11 członków komisji. Nikt nie był przeciwny. Na sali nie zabrakło również miłośników redemptorysty, bo obrona była publiczna. Mimo to, nie wpuszczono na nią kamer telewizyjnych. Teraz Rydzyk może wrócić na stanowisko rektora swojej uczelni.

 3. A to taka uchwała nie wymaga zatwierdzenia przez RW?

 4. Każda wymaga, ale zanosi się na to, że przeszkód nie będzie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: