Prezydent: należy podnosić jakość nauczania na uczelniach

Prezydent: należy podnosić jakość nauczania na uczelniach

PAP – Nauka w Polsce

Prezydent Lech Kaczyński uważa, że najbliższe 10 lat w szkolnictwie wyższym powinno być poświęcone podnoszeniu jakości nauczania na uczelniach.Prezydent mówił o tym w swoim wykładzie inauguracyjnym w poniedziałek na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Przypomniał, że Polska ma najwyższy w Europie wskaźnik liczby studentów. Jednocześnie zaznaczył, że „eksplozja edukacyjna jest jednym z największych sukcesów ostatnich 20 lat”. Teraz jednak – zdaniem prezydenta – należy położyć nacisk na jakość studiów. 

Jak mówił Kaczyński, przed polskim szkolnictwem wyższym stoją takie zadania, jak m.in. zwiększanie liczby studentów studiów stacjonarnych w stosunku do studentów studiów niestacjonarnych, a także stopniowa konsolidacja uczelni.

Lech Kaczyński opowiedział się również za powołaniem na uczelniach wybranych kierunków i wydziałów o szczególnie wysokim poziomie studiów. Jak tłumaczył, chodzi mu o studia „o szczególnym trybie przyjmowania na nie i szczególnym trybie wymagań”, których absolwenci niemal automatycznie przechodziliby na studia doktoranckie.

„Polska potrzebuje jak największej grupy ludzi szczególnie dobrze wykształconych” – podkreślił.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: