Rejestracja stron WWW będzie dobrowolna

Rejestracja stron WWW będzie dobrowolna

Rz

Ministerstwo Kultury zmieni projekt noweli przepisów, tak aby osoby piszące w sieci same decydowały, czy chcą być dziennikarzami.

Uczestnicząca w konferencji przedstawicielka MKiDN zapewniła, że projekt zostanie zmieniony.

– Minister Zdrojewski mocno przychyla się do tego, aby rejestracja była dobrowolna – powiedziała Joanna Kluczewska Strojny.

– Prace nad ostateczną wersją nowelizacji mają się zakończyć w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Z deklaracji można wywnioskować, że internauci, którzy zechcą zostać dziennikarzami, będą mogli rejestrować swoje strony jako prasę, ci zaś, którym wystarczy amatorskie pisanie w sieci, nie będą musieli tego robić. Stanowisko takie podoba się m.in. Izbie Wydawców Prasy. Na konferencji można jednak było też usłyszeć pytanie, po co w ogóle rejestrować cokolwiek, co ukazuje się w sieci.

– Obawiam się, że chodzi o ograniczenia dozwolonego użytku do utworów. Ci, którzy się zarejestrują, będą mieli prawo do umieszczania streszczeń artykułów ukazujących się w prasie czy przeglądów publikacji. Tym, którzy tego nie zrobią, nie wolno tego będzie robić – ostrzegał Piotr Waglowski, autor serwisu VaGla.pl., wiążąc nowelizację prawa prasowego z przygotowywanym w MKiDN projektem zmian w ustawie o prawie autorskim.

Komentarze 2

 1. rejestracja tutułu raz czy dwa razy?
  Witam, mam pytania związane z tematem rejestracji tytyłu prasowego, a sytuacja jest taka:
  Rejestruję tytuł prasowy czasopisma w sadzie okregowym, które będzie wydawane jako informator-rocznik . Materiały gromadzone do tegoż wydania będę w trakcie ich gromadzenia publikował na stronie http://www.tytuł.pl – o tej samej nazwie co ów tytuł rocznika.
  1.Czy muszę rejestrować drugi raz tytuł dla portalu www?
  2.Czy też zarejestrować portal http://www.tytuł.pl i na podstawie tej tejestracji, uzyskam prawo do posługiwania sie tutułem rocznika?
  Cowy na to?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: