O. Rydzyk broni pracy doktorskiej

Ojciec Rydzyk zostanie doktorem

dziennik.pl

Każdy, kto chce być świadkiem obrony pracy doktorskiej ojca Tadeusza Rydzyka, musi 8 października wybrać się do największej auli UKSW na warszawskich Bielanach. Właśnie na tej uczelni postanowił doktoryzować się dyrektor Radia Maryja. Tu uzyskał stopień magistra – pisząc wiele lat temu pracę z teologii bibiljnej.

Promotorem pracy doktorskiej ojca Rydzyka jest ksiądz profesor Paweł Góralczyk, specjalista w dziedzinie teologii moralnej, członek Komitetu Nauk Teologicznych PAN i członek Centralnej Komisji do spraw Stopni i Tytułów Naukowych.

Po co redemtopryście tytuł doktora? Wbrew pozorom nie chodzi tylko o prestiż i satysfakcję. Dzięki awansowi w akademickiej strukturze, ojciec Rydzyk będzie mógł odzyskać fotel rektora swojej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jak przypomina „Rzeczpospolita”, ojciec-dyrektor przestał pełnić tę funkcję w 2006 roku. Wtedy weszło w życie nowe prawo o szkolnictwie wyższym, które wymaga od rektora uczelni wyższej posiadania tytułu doktora.

———–

O. Rydzyk doktorem?

Rz

Dyrektor Radia Maryja broni [] pracy doktorskiej na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Redemptorysta swoją pracę pisał na Wydziale Teologii UKSW. Jej promotorem jest ks. prof. Paweł Góralczyk, specjalista w dziedzinie teologii moralnej, członek Komitetu Nauk Teologicznych PAN i członek Centralnej Komisji do spraw Stopni i Tytułów Naukowych.

64-letni o. Tadeusz Rydzyk również pracy magisterskiej z teologii biblijnej bronił na UKSW (wcześniej Akademii Teologii Katolickiej).

Po uzyskaniu tytułu doktora o. Rydzyk będzie znów mógł pełnić funkcję rektora Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W 2006 r. musiał z tej funkcji zrezygnować, gdyż według nowego prawa o szkolnictwie wyższym rektorem może być osoba, która ma co najmniej stopień naukowy doktora.

Rydzyka doktorat o własnym radiu

tvn24

Już 8 października dyrektor Radia Maryja będzie bronił swego doktoratu – dowiedzieli się reporterzy „Teraz My”. Oficjalny temat rozprawy doktorskiej o. Tadeusza Rydzyka brzmi „Apostolski Wymiar Radio Maryja w świetle założeń ideowych i programowych. Studium z zakresu teologii apostolstwa” .

– Egzaminy doktorskie zostały pomyślnie zdane i na 8 października wyznaczono termin publicznej obrony doktoratu – powiedział „Teraz My” Hubert Kaczmarski rzecznik Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W poniedziałek rano redemptorysta zdawał ostatni egzamin w dziekanacie Teologii UKSW. Po trwającym 1,5 godz. sprawdzianie Rydzyk nie chciał rozmawiać z dziennikarzami

Jedna odpowiedź

  1. szkoda, że tak późno się dowiedziałem, pojechałbym obejrzeć. Czyli to taki doktorat biznesowy:P

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: