Ile są warte studia w Polsce

Ile są warte studia w Polsce

Wprost

Dwadzieścia lat wolności zaowocowało tylko jednym sukcesem naszego szkolnictwa wyższego. Odsetek studiujących wzrósł od roku 1990 z mniej więcej 13 proc. osób w wieku 19-24 lat do 48 proc. w 2008 r. Ten wzrost w żaden sposób nie przełożył się na jakość. Wszelkie obiektywne wskaźniki pozycjonują nas na żałosnym końcu światowych rankingów akademickich.

Harvard nie dlatego stał się Harvardem, że państwo podarowało mu dużo pieniędzy lub ktoś napisał mądrą ustawę o promowaniu najlepszych uczelni USA. Harvard stał się synonimem jakości w szkolnictwie wyższym, gdyż po wojnie secesyjnej (1861-1865) jako pierwszy uniwersytet dostosował się do potrzeb dynamicznie rozwijającego się społeczeństwa.

Jedna odpowiedź

  1. mozna to wyjasnic tym, iż poziom nauczanie na Uczelniach jest zenujaco-niski …. Taki magister „palant ” nie wiele rozumie z otaczajacego go swiata… Zdobywa on wiedze sprzed kilkudziesieciu lat i brak rozwoju cywilizacyjnego jest czyms naturalnym (oczywistym). Populacja musi miec określony procent ludzi inteligentnych, bo w przeciwnym razie grozi utrata panstwa. Amerykanie, chociaz sa prostakami, promuja hazardowa ekonomie i sile militarna. Na razie swiat to lyka, ale co bedzie dalej – jak to wszystko padnie …

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: