Lipna uczelnia.Na pożegnanie fałszują indeksy

Lipna uczelnia. Na pożegnanie fałszują indeksy

Afera lipnej uczelni. Wczorajsze południe, bydgoska filia łódzkiej AHE. Na schodach do piwnicy kolejka studentów. Za drzwiami profesor poświadcza nieprawdę, od ręki wpisując do indeksów – w imieniu swoim i nieobecnych kolegów – zaliczenia egzaminów, których nikt u nikogo nie zdawał.

Gmach przy ul. Wojska Polskiego, trwa zaplanowana wcześniej na 19-20 września sesja poprawkowa. Kilkuset studentów informatyki czeka w ogonkach do egzaminatorów. Przyjechali z całego województwa kujawsko-pomorskiego wezwani nagłymi e-mailami od władz uczelni: „Sesja przeniesiona na 8 września, prosimy przynieść indeksy i karty egzaminacyjne”.


Nikt nikogo jednak nie odpytuje. Zaliczenia wpisywane są taśmowo, ze wstecznymi datami albo bez dat. Nasz fotoreporter, udając studenta, wchodzi do sali 201 i robi zdjęcie, po którym zostaje wyproszony……

Rzecznik minister Barbary Kudryckiej Bartosz Loba: – Decyzja o natychmiastowym cofnięciu uprawnień na informatyce została wysłana 3 września pocztą poleconą za potwierdzeniem odbioru. Dodatkowo, żeby ostrzec studentów, zamieściliśmy komunikat na stronach internetowych ministerstwa. Informacji o wpisywaniu ocen i zaliczeń z datą wsteczną nie chcę komentować na podstawie ustaleń dziennikarskich, jednak w razie ich potwierdzenia należy to uznać za jawne łamanie prawa, czym powinny się zająć organy ścigania.

Wczoraj prokuratora w Łodzi wszczęła – po artykule „Gazety” – śledztwo w sprawie wystawiania przez brytyjskie filie AHE fałszywych dokumentów o studiowaniu, które pozwalały rodakom z wysp płacić niższe podatki.


Komentarze 2

 1. Komunikaty dotyczące Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

  http://www.nauka.gov.pl/mn/index.jsp?place=Lead08&news_cat_id=1052&news_id=8817&layout=2&page=text

  3 sierpnia 2009 r.

  Komunikat w sprawie wszczęcia postępowania w sprawie cofnięcia pozwolenia na utworzenie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi
  Komunikat w sprawie uprawnień do kształcenia na kierunku „informatyka”
  Komunikat w sprawie publikacji protokołu kontroli
  UWAGA! Decyzja w sprawie kierunku „informatyka”

 2. Rzecznik Ministra i Gazeta dezinformują studentów. Dopóty decyzja o cofnięciu uprawnień nie została formalnie wydana co następuje z doręczoniem (a do 9.09. – jeszcze nie była), dopóty wykładowcy mają prawo przeprowadzić egzaminy, zaliczać itd. Internetowe ogłoszenia Ministerstwa na szczęście nie są jeszcze prawem. TO MINISTERSTWO RAŻĄCO NARUSZA PRAWO, A UCZELNIA (NAWET JEŚLI NIE WSZYSTKO JEST W PORZĄDZKU) PRÓBUJE PÓJŚĆ NA RĘKĘ STUDENTOM. I DOBRZE, Z JAKIEJ RACJI STUDENCI MAJĄ PONOSIĆ DALSZE NERWY I KOSZTY Z POWODU MINISTERIALNEJ NAGONKI.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: