Studenci postrachem

Studenci postrachem ośrodka wczasowego

Piją, wrzeszczą, kopią w drzwi. W nocy próbowali włamać się do pokoju dwóch wczasowiczek – tak studenci Akademii Ekonomicznej z Katowic spędzają czas na obozie adaptacyjnym w Zakopanem.

Do Ośrodka Sportowo-Rehabilitacyjno-Szkoleniowego „Palace” przyjechało stu studentów AE w Katowicach. Ich obóz adaptacyjny organizowany przez studencki parlament rozpoczął się w niedzielę: szkolenia z zakresu funkcjonowania uczelni, wyjście w góry z ratownikami TOPR-u i nauka udzielania pierwszej pomocy – Dominik Niebelt, przewodniczący parlamentu, opowiada jak wygląda ich dzień. A wieczorem… impreza. I to nie byle jaka.

Katowicka Akademia Ekonomiczna organizuje obozy adaptacyjne w Zakopanem do lat. Żeby nikt nie zgłaszał uwag do zachowania studentów, zazwyczaj stara się wynająć cały budynek.

Niebelt przyznaje, że to nie pierwsza sytuacja w historii wyjazdów adaptacyjnych, gdzie inni wczasowicze mieli pretensje: – Raz się to już zdarzyło, ale przeprosiliśmy i wszystko się uspokoiło. Tak będzie i tym razem – zapewnia. Tyle że uczelnia nie zamierza tak zostawić tej sprawy. Tym bardziej że sfinansowała wyjazd do Zakopanego 15 członkom parlamentu (nocleg w ośrodku kosztuje 30 zł).

– Formalnie parlament studencki jest niezawisły i nie ingerujemy w jego poczynania. Tym razem jednak sprawdzimy dokładnie, co się działo w ośrodku i wyciągniemy konsekwencje – poinformował nas wczoraj rzecznik AE Marcin Baron

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: