Wyższa szkoła ściemniania

Wyższa szkoła ściemniania

GW

o Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji – kolejnej uczelni, która według resortu nauki nielegalnie kształci Polaków za granicą. Uczelnia prof. Jerzego Wiatra i kanclerza Dariusza Czajki utrzymuje, że nie musi mieć ministerialnej zgody, bo nie prowadzi studiów w zagranicznych oddziałach czy filiach, których przecież nie posiada…

Gdyby uczelnia wystąpiła do ministerstwa o nadanie jej uprawnień do kształcenia w zagranicznych ośrodkach, musiałaby wykazać, że spełnia standardy jakości kształcenia i ma wymaganą kadrę. Jej działalność sprawdzałaby Państwowa Komisja Akredytacyjna – powołana do oceniania jakości kształcenia akademickiego.

Uczelnia, która zamiast poddać się tej procedurze, szuka wybiegów, traci wiarygodność. Złego wrażenia nie zacierają deklaracje rektora Wiatra o solidnym kształceniu. Wystarczy porównać. Prawo cywilne, które studenci UW mają przez dwa lata, w londyńskiej placówce EWSPiA wykłada się przez trzy weekendy. Prawo administracyjne – dwa dni, konstytucyjne – trzy dni. A całe magisterskie studia trwają trzy i pół roku.
Iście europejskie tempo.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Jedna odpowiedź

  1. Byli? Sprawdzali? Szczerze wątpię. Tak oto przez media można kogoś oczerniać…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: