Internet nie jest miejscem, gdzie można dowolnie zniesławiać ludzi

Obrażasz na blogu? Nie ukryjesz się

GOOGLE MUSI UJAWNIĆ DANE BLOGERA

tvn24

Nowojorski sąd nakazał Google ujawnienie danych blogera, który obraził na swojej stronie modelkę Liskulę Cohen – podaje CNN. 37-latkę zirytowało umieszczenie jej zdjęć z podpisami w rodzaju „kaszalot” i „stara wiedźma” i pozwała autora bloga. Według jego adwokata wyrok zagraża wolności słowa w internecie.

Liskula Cohen nie zamierzała puścić tego płazem i skierowała sprawę do sądu. I wygrała. Sędzia nakazał Google ujawnienie danych, czyli adresu IP i maila blogera. – Cieszę się, że sąd przyznał, że internet nie jest miejscem, gdzie można dowolnie zniesławiać ludzi – skomentował prawnik Cohen. Obrońca blogera natomiast uważa, że wyrok nowojorskiego sądu „ma potencjalnie niszczące skutki dla wolności słowa w internecie”.

Google z kolei zapowiada, że będzie kontynuować swoją politykę ujawniana takich informacji tylko po nakazie sądowym. To nie pierwszy taki proces internetowego giganta. W Indiach trwa postępowanie, które firma budowlana wytoczyła blogerowi umieszczającemu w sieci (a konkretnie na należącym do google serwisie) negatywne komentarze na jej temat. Podobny proces ma w USA inny dostawca, AO

Jedna odpowiedź

  1. W USA jest to możliwe a w Polsce chyba nie jak udowodnić, sąd po skierowaniu pozwu o oczernianie w necie prosi o podanie podejrzanych, jakbym ich znał sam bym to załatwił. Miał ktoś podobny przypadek, PROSZĘ O POMOC !!!!!
    Pozdrawiam wszystkich

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: