Głodowe pensje akademickie ?

Ile można zarobić na UMK?

Sprawy Nauki

[Na UMK] wynagrodzenie profesora zwyczajnego w roku ubiegłym wynosiło w zależności od wydziału – od  7 266 zł (Wydział Teologiczny) do 12 608 zł (Wydział Prawa i Administracji).

Na podanych wydziałach profesor nadzwyczajny zarabiał od 6 130 zł do 11 452 zł, przy czym różnice między wynagrodzeniami prof. zwyczajnego i nadzwyczajnego były różne, w zależności od wydziału. Wynagrodzenia administracji oraz placówek wydzielonych kształtowały się od 2 193 zł (lektor w Ośrodku Alliance France) do 5 804 zł (Studium WF i Sportu).


Komentarze 4

 1. tegoroczne najwyzsze stypendium socjalne, wyzywieniowe, mieszkaniowe u mnie w miescie wynioslo(dla osob o dochodach na glowe rodziny ponizej 572zl) w sumie 450zl.
  PRZYPOMNIJMY:
  studentowi ciezko jest studiowac wiecej niz 1 kierunek, czy pracowac. profesor raczej nie ma problemu z druga praca; nie mowiac o wymiarze czasu pracy…

  WNIOSEK:
  glodowe pensje profesorow sa ogromnym problemem, ktory nalezy jak najszybciej rozwiazac.

 2. Problem godnego życia prof emerytowanych po wielu latach otrzymywania głodowych pensji jest w stadium rozwiązywania. Średnia emerytur u prof podobno wynosi ok. 3 600 zł więc ci co nie będą pracować na emeryturze mają otrzymywać jeszcze ok. 2 200 zł. aby godnie żyli. Młodsi pracujący nie musza wiele zarabiać bo przecież pracują więc na wydawanie pieniędzy i tak by nie mieli czasu, a ponadto wielu żyje godnie nawet jak nie zarabia więc ich godność.nie ma potrzeby wspierać finansowo.

 3. Przestańcie się może ośmieszać i podniecać tym, że jest parę osób, które zarabiają w miarę normalne pieniądze. Gdybyście nie wiedzieli, znakomita większość dostaje minimum z widełek ministerialnych.

 4. Skoro ‚znakomita większość dostaje minimum z widełek ministerialnych.’ to nie jest tak źle bo wielu się w tych widełkach nie mieści i nie dostaje nic a ministerstwo zamierza płacić za nicnierobienie na emeryturze tym co
  i tak dostają, mimo że wiele szkód poczynili.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: