Multilokacja kandydatów na studentów

Hurtowe zapisy na studia

Dziennik Polski

Kandydaci rejestrują się na wybrane studia za pomocą elektronicznych formularzy, zamieszczonych na stronach internetowych uczelni. Taka forma rekrutacji miała być w założeniu wygodniejsza i sprawniejsza niż tradycyjne składanie dokumentów.– Zarejestrowałam się na trzy pokrewne kierunki. W ten sposób zabezpieczam się na wypadek, gdybym się na któryś nie dostała. Ale niektórzy przechwalają się, że mają już po kilkanaście rejestracji. To może doprowadzić do bałaganu i blokowania miejsc – martwi się nasza Czytelniczka, która zgłosiła nam sprawę. – Jeśli ktoś się nie dostanie na wymarzone studia i będzie na liście rezerwowej, to możliwe, że będzie zmuszony czekać w niepewności może nawet do września czy października na wiadomość, czy czasem nie zwolniło się jakieś miejsce.

Uniwersytet Jagielloński nie wprowadził ograniczeń w rejestracji, która prowadzona była jeszcze do wczoraj. Efekt? Rekordziści pozapisywali się na… 16 kierunków. Nie brakuje też kandydatów na 14, 13, 12, 11 czy 10 kierunków.

– W myśl ustawy o szkolnictwie wyższym, nie możemy ograniczyć liczby dokonywanych przez kandydata rejestracji, może zarejestrować się na dowolną liczbę kierunków – mówi Katarzyna Pilitowska, rzeczniczka UJ.

Jedna odpowiedź

  1. Szesnaście kierunków? Chyba za każdy jest opłata, więc w sumie co za różnica, krzywda sie nie dzieje, a kandydat sam się pokarał płacąc PLN 1200 za? wpisowe?

    Na politechnikach to było zawsze rozwiązywane, ze rekrutacja jest nie na kierunek, a na wydział, albo wręcz na czałą uczelnię (AGH tak ma) i można wskazać kilka (prawda, nie kilkanaście) kierunków w kolejności preferencji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: