Oblężenie psychologii

Tysiące chcą studiować psychologię

Rz

3 osoby walczą o miejsce na psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, 26 – na Warszawskim.

Uczelnie zamykają zapisy na studia. Zdanych zebranych przez „Rz” wynika, że największą popularnością wśród maturzystów cieszą się, tak jak w poprzednich latach, psychologia i prawo. To na te kierunki zgłosiło się najwięcej kandydatów.

– Psychologia przydaje się wszędzie, gdzie trzeba pracować z ludźmi. Można ją wykorzystać w biznesie, ekonomii, reklamie – uważa Klaudia Piotrowic, tegoroczna maturzystka, która chce zostać studentką tego kierunku na Uniwersytecie Warszawskim. Klaudii nie zraża to, że o jedno miejsce na UW na psychologię walczy 26 osób. Zgłosiło się ponad 3,9 tys. chętnych, a miejsc jest 150. Podobnie jest na innych uczelniach. Na Uniwersytecie Jagiellońskim na psychologię jest 1,2 tys. kandydatów, a miejsc tylko 85.

Jeszcze trudniej będzie się dostać na Uniwersytet Wrocławski, gdzie na każde z 51 miejsc przypada przeszło 40 chętnych. Na liście jest 2206 kandydatów.

Popularne jest też prawo. Na UWr na ten kierunek zgłosiło się najwięcej chętnych: 2776 na 300 miejsc. Jeszcze więcej osób – 3257 – wystartowało po indeksy prawa na UW. Przyjąć można tylko 400.

Chętnych nie brakuje na dziennikarstwo, które na UJ jest trzecie pod względem liczby zapisanych. Blisko 2 tys. stara się o przyjęcie na 100 miejsc na tym kierunku na UWr.

Prawo, psychologia i dziennikarstwo były najbardziej oblegane również rok temu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: