Krakowskie uczelnie techniczne nie będą mogły rozszerzyć limitów przyjęć

Więcej pieniędzy dla studentów, ale nie z AGH i Politechniki

Dziennik Polski

Renomowane uczelnie techniczne, takie jak Akademia Górniczo-Hutnicza czy Politechnika Krakowska, mogą zapomnieć o większych limitach przyjęć na wybrane kierunki i wypłacie dodatkowych stypendiów motywacyjnych.

O środki unijne walczyło ponad 80 uczelni z całego kraju. Spośród zgłoszonych wniosków, 59 otrzymało ocenę pozytywną, 101 negatywną, trzy skierowano do ponownej oceny.

Konkurs „Kierunki zamawiane” zorganizowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jego celem była promocja kierunków technicznych i matematyczno-przyrodniczych, które są ważne dla gospodarki kraju.

W konkursie „Kierunki zamawiane” oceniane była m.in. jakość nauczania, jakość bazy dydaktycznej i kadry naukowej.

Dlaczego odpadły niektóre znane uczelnie? Jak tłumaczy Leszek Grabarczyk, dyrektor Departamentu Wdrożeń w ministerstwie, problemem jest formalna strona zgłaszanych projektów. – Eksperci oceniają to, co jest napisane we wniosku. Większe szanse mają ci, którzy zdobyli już doświadczenie w rozpisywaniu unijnych projektów – mówi Grabarczyk. – Jeśli coś zostanie przemilczane albo lakonicznie wyrażone, to nawet dobra uczelnia może na tym stracić.

Komentarze 2

  1. tania sensacja. zaczynacie przypominac kurier lubelski…
    to norma, że kto nie umie pisać wniosków do ministerstwa nie ma kasy… szczerze wolałbym tutaj artykuł, że województwo lubelskie wywalczyło z funduszy zporr (niewykorzystanych przez inne wojewodztwa) dodatkowe pieniadze na stypednia (eurostudent) dla studentow. i co wiecej w ciagu tygodnia od otrzymania kasy musza(i zrobia) podpisac umowy ze studentami i przelac pieniadze.
    Jednak widac niezaleznosc (nfa) nie ma nic wspolnego ze sciana wschodnia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: