Tusk: nie będzie oszczędności na nauce

Tusk: nie będzie oszczędności na nauce 

studentnews.pl_

Premier Donald Tusk zapewnił w niedzielę podczas spotkania z przedstawicielami wrocławskich uczelni, że rząd nie będzie oszczędzał na nauce.  

„Nie może być oszczędności na inwestycje i na środki na badania naukowe, szczególnie w aspekcie szybkiego używania efektów tych badań w gospodarce. Musimy dać Polsce szansę na zwycięskie wyjście z kryzysu, a to oznacza, że to jest najlepszy, ale bardzo trudny czas, żeby nadrabiać to, co straciliśmy jeśli chodzi o naukę, badania i technologie” – powiedział premier we Wrocławiu.

Zaznaczył, że rząd będzie gotów przeznaczać środki na badania „w ponad standardowej wielkości”, tylko pod warunkiem, „że ludzie nauki dadzą gwarancję, że te pieniądze pójdą na rzeczy, które z punktu widzenia Polski i Polaków będą przydatne”.

Donald Tusk przyznał, że do tej pory w Polsce środków na naukę i badania było o wiele za mało i równocześnie „o wiele za dużo tych środków marnowano”. „Dziś mogę powiedzieć, że widać zmianę. Środki trafiają coraz częściej do ludzi, którzy umieją zrobić z nich pożytek i jest ich wyraźniej więcej” – ocenił.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: