Przestraszone władze Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego

„Wyborcza” przestraszyła UKSW

Nasz Dziennik

Władze Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odwołały dzisiejszą konferencję „Homoseksualizm z naukowego i religijnego punktu widzenia”. Przyczyną był artykuł „Gazety Wyborczej”, w którym podano, że na konferencji wystąpią osoby nieaprobujące zachowań homoseksualnych. Sesja jednak się odbędzie, została bowiem przeniesiona do sąsiadującego z uniwersytetem domu rekolekcyjnego. 

Jak szczerze przyznał prorektor uczelni prof. Marek Kowalski, podjął „tę bolesną decyzję”, dlatego że organizacja konferencji „może wpłynąć bardzo negatywnie na wizerunek uczelni”. – Wrzawa medialna (…) uniwersytetowi na pewno nie służy – ocenia. Ta wrzawa to artykuł w „Gazecie Wyborczej” pod znamiennym tytułem „Obłędne nauki o gejach”. Ma je, według „Wyborczej”, prezentować m.in. amerykański psycholog dr Paul Cameron

————-

„Wyborcza” odwołała konferencję na UKSW

Fronda

————-

SKANDAL NA KATOLICKIEJ UCZELNI

Magdalena Żuraw, Niezalezna.pl, 06-05-2009 16:32

W wypowiedzi dla portalu Niezalazna.pl prowadząca spotkania z Cameronem w całej Polsce Joanna Najfeld mówi: – Nasi goście z Ameryki (profesor przybył wraz z żoną – przyp.aut.) są zszokowani faktem, że w kraju, który jako drugi na świecie uchwalił konstytucję gwarantującą wolność słowa, zakazuje się spotkań z naukowcami. Ponadto profesor Cameron nie może uwierzyć, że decyzję o odwołaniu spotkania podjęły władze katolickiej uczelni.  

Profesor Cameron, emerytowany profesor na Wayne State University, University of Louisville, Fuller Graduate School Psychology i University Nebraska, jest prezesem „Family Research Institute”, członkiem „Eastern Psychological Association”, redaktorem czasopisma „Empirical Journal of Same-Sex Sexual Behavior”. Zasłynął jako autor kilkuset artykułów oraz kilkudziesięciu książek z zakresu nauk społecznych i psychologii. Był również doradcą ds. rodziny rządów USA i Kanady. Pisze między innymi dla: „American Psychologist”, „Gerontologist, J of Gerontology”, „Psychological Reports”, „British Medical J”, „Canadian Medical Association J”, „Postgraduate Medical J”.


Terminarz spotkań z prof. Cameronem

Komentarze 2

 1. Homofobia to choroba psychiczna, panie Józefie. To nie jest nauka. Nawet katolicka nie.

 2. Odwołali konferencję, teraz się tłumaczą. Zdumiewające oświadczenie Kolegium Rektorskiego UKSW

  http://www.fronda.pl/news/czytaj/wladze_uksw_tlumacza_sie_z_odwolania_konferencji

  Autor: Redakcja Fronda.plKategoria: Wydarzeniepiątek, 8. maja 2009 18:51
  Kolegium Rektorskie UKSW pisze, że odwołując konferencję nie obawiało się presji mediów – jak mówił wcześniej prof. Marek Kowalski – ale bało się o bezpieczeństwo studentów. Która wersja wydarzeń jest prawdziwa?
  Oświadczenie Kolegium Rektorskiego UKSW opublikowane przez KAI.
  „1. UKSW – jak każdy uniwersytet – jest miejscem poszukiwania prawdy i jego społeczność nie boi się podejmowania trudnych tematów.
  2. Na UKSW w każdym tygodniu odbywają się konferencje i sympozja poświęcone różnym kontrowersyjnym zagadnieniom.
  3. Odwołanie konferencji nt. homoseksualizmu podyktowane zostało troską o bezpieczeństwo studentów oraz całego środowiska uniwersyteckiego. Różne grupy zainteresowane konferencją, na krótko przed terminem rozpoczęcia sesji, zapowiedziały jej zakłócenia. Mieliśmy zbyt mało czasu, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom spotkania. W tej sytuacji studenci przenieśli obrady poza obszar Uniwersytetu.
  4. Informujemy, że wszystkie konferencje organizowane na UKSW zawsze odbywają się po uprzednim dobrym przygotowaniu, z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom”.

  Przypomnijmy, że decyzję o odwołaniu konferencji „Homoseksualizm z naukowego i religijnego punktu widzenia” podjął prorektor ds. Studenckich i Informatyzacji prof. Marek Kowalski. – Z wielkim bólem musiałem podjąć taką decyzję. Organizowanie tej konferencji nie służy kształtowaniu właściwego obrazu Uniwersytetu. Nie pozwolę przyczepić do nas łatki homofobicznej uczelni. Boleję nad odwołaniem konferencji, uważam, że doszło do ograniczenia działalności koła naukowego i media zamknęły usta studentom – brzmiało tłumaczenie prorektora.
  Bezpieczniejsze miejsce do zorganizowania konferencji znalazło się w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. I to w ciągu kilku godzin.
  Władze UKSW niewątpliwie znalazły się pod ostrzałem, w trakcie którego trudno podejmuje się kolejne decyzje. Same są sobie winne. Oba tłumaczenia – zarówno to przedstawione przez prof. Marka Kowalskiego, jak i to, które możemy przeczytać w oświadczeniu Kolegium – są dla nich kompromitujące.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: