Manipulowanie pieniędzmi publicznymi dla wymuszania posłuszeństwa

KOMENTARZ JANA ROKITY

Minister potrzebowała pretekstu

Dziennik

Zarówno Tusk, jak i Kudrycka są poirytowani koniecznością wycofania się pod presją opinii publicznej z niedawnej próby przeprowadzenia kontrolnego nalotu na UJ. Jako pretekstu użyto więc argumentu o odbieraniu przez UJ pieniędzy innym uczelniom – pisze Jan Rokita, komentator DZIENNIKA.

 Bezsens zabiegów Kudryckiej polega właśnie na tym, że dały one świetną okazję nie tylko przyjaciołom uniwersytetu, ale także wszystkim przeciwnikom rządu, do emfatycznej i podniosłej obrony Almae Matris. Nic dziwnego, że ledwie Kudrycka zdążyła opuścić senat, PiS już ogłosiło z patosem „koniec wolnych badań naukowych”, a poseł Paweł Kowal zręcznie siał zamieszanie w PO, po nazwisku apelując do absolwentów UJ: Gowina, Sepioła i Grasia, o nieposłuszeństwo wobec rządu….

Oczywiście manipulowanie pieniędzmi publicznymi dla wymuszania posłuszeństwa jest jednym z najstarszych i najbardziej wstydliwych mechanizmów władzy. Niegdyś Machiavelli zachwycał się absolutnym pod tym względem talentem i wyczuciem Wawrzyńca Medyceusza, który zwie się „Wspaniałym” głównie z racji opanowania tego właśnie kunsztu. 

Jedna odpowiedź

  1. Dotacje dla UJ: rząd nie ma pieniędzy
    http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,6534122,Dotacje_dla_UJ__rzad_nie_ma_pieniedzy.html

    Senat przyznał Uniwersytetowi Jagiellońskiemu 200 mln zł na rozbudowę kampusu, ale Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego, mówi, że rząd nie ma pieniędzy

    Resort nie ma wyjścia. Jeśli ustawę podpisze prezydent Lech Kaczyński, a raczej nie powinno być z tym problemu, to rząd pieniądze będzie musiał znaleźć. Dodatkowe pieniądze dotyczą lat 2014 i 2015, co oznacza, że będzie to problem kolejnej ekipy rządzącej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: