Dyplom Harvardu z fabryki

Dyplom Harvardu z fabryki

Dziennik Polski

W internecie kwitnie handel fałszywymi dyplomami prestiżowych uczelni. Tytuł naukowy można mieć już za 2 tys. zł.

„Mgr, licencjat, świadectwa. Szybko, tanio, profesjonalnie” – w sieci bez problemu można znaleźć oferty sprzedaży podrabianych dyplomów. Co dokładnie proponują internetowi oszuści? „Wpis do księgi absolwentów uczelni, suplement, czyli wykaz wszystkich przedmiotów i uzyskanych ocen włącznie z oceną dyplomową” – czytamy w e-mailu otrzymanym kilka godzin po wysłaniu odpowiedzi na jedno z ogłoszeń.

„Pilnie potrzebuję dyplomu do pracy. Czy będzie możliwość wykonania go?” – pytamy kolejną osobę, która reklamuje swoje usługi w internecie. Przychodzi wiadomość: „Potrzebuję tygodnia, aby wykonać pieczęć dowolnej uczelni. Proszę o wybranie regionu i wydziału uczelni. Postaram się zdobyć potrzebne dokumenty do wykonania kopii”.

Trzeba tylko podać dane osobowe, przesłać zdjęcie i wpłacić zaliczkę na podany numer konta. Koszt dyplomu – 2-2,5 tys. zł.

 „Fabryki” dyplomów tworzone są już nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Sama też otrzymałam e-maila od osoby, która trudniła się fałszowaniem dyplomów uczelni amerykańskich – mówi Aleksandra Augustyniak. – Przestrzegamy studentów przed korzystaniem z takich ofert. To naprawdę bezwartościowe papiery.

Stopnie i tytuły naukowe sprzedawane są również za pośrednictwem stron internetowych „uczelni”, w których w ogóle nie trzeba studiować i zdawać egzaminów. Taką możliwość oferuje m.in. Rochville University czy Belford University.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: