Pikieta przed Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu

 Generał Jaruzelski spotkał się ze studentami

Polska

W poznańskiej Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa odbyło się spotkanie generała Wojciecha Jaruzelskiego ze studentami. Były prezydent wygłosił godzinny wykład i odpowiedział na pytania młodych ludzi.

Fot. R. Królak Fot. R. Królak

Zaproszenie byłego I sekretarza PZPR wzbudziło wiele kontrowersji, zwłaszcza wśród prawicowych działaczy ze stolicy Wielkopolski. Politycy Prawa i Sprawiedliwości na znak protestu w czasie wizyty Jaruzelskiego uczcili ofiary stanu wojennego. O godzinie 10 zapalili znicze pod pomnikiem Piotra Majchrzaka, śmiertelnie pobitego przez ZOMO w maju 1982 r.

—————

Protest przeciwko wizycie generała Jaruzelskiego (MoDO)

Przed Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa trwa pikieta członków Naszości, a salę, w której ma odbyć się wykład, specjalnie zabezpieczono. Członkowie Naszośći tym razem przybyli przebrani za oddział zomowców, a widząc generała krzyczeli: „Wojtek, trzymaj się”!

Generał Jaruzelski podjechał samochodem pod same drzwi szkoły, by nie zetknąć się z pikietującymi. Już wiadomo, że żadne rozmowy z nim  ani wywiady nie będą możliwe. Nawet na wykład dziennikarze mogą wejść tylko wtedy, jeśli zostawią swój sprzęt na zewnątrz.  Spora grupa chętnych na wykład, którzy wcześniej się nie zgłosili, została dziś odesłana z kwitkiem

Jedna odpowiedź

  1. ZOMO Z GENERAŁEM
    http://www.niezalezna.pl/article/show/id/17712

    Akcja Alternatywna „Naszość” postanowiła w charakterystyczny dla siebie sposób przywitać gen. Jaruzelskiego w Poznaniu.
    Na zaproszenie tzw. Studenckiej Rady Miasta Poznania afiliowanej przy Urzędzie Miasta Poznania rządzonego przez PO, do Poznania przyjechał gen. Wojciech Jaruzelski. Gościny generałowi udzieliła Wyższa Szkoła Nauk Społecznych i Dziennikarstwa której rektor , profesor Karol Olejnik zaznaczył, że robi to na specjalne życzenie studentów, którzy zaprosili generała na debatę. Sam rektor zresztą, jako członek PZPR z 20-to letnim stażem, z przybycia gościa, był raczej zadowolony, traktując całość jako prestiżową wizytę. Jak się później dowiedzieliśmy, do spotkania z gen. Jaruzelskim dopuszczono w gruncie rzeczy niewielu studentów w/w uczelni, większość z w/w Studenckiej Rady Miasta Poznania. To pokazuje klimaty w jakich funkcjonuje to ciało do którego nie przystąpili zresztą studenci z UAM. Reszta „dyskutantów” to byli wypróbowani towarzysze z byłej partii generała lub ich dzieci, dziś często zajmujący w mieście wiele prominentnych i dobrze płatnych stanowisk różnych instytucjach i biznesie. Nie wpuszczono przedstawicieli mediów ani ogólnopolskich ani lokalnych. Po spotkaniu widzieliśmy chyłkiem wychodzących ludzi lewicy m.in. szefową poznańskiego SLD Krystynę Łybacką, wiekowo bynajmniej nie studentkę.

    Zapraszamy na film:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: