Kontrola studenckich portfeli

logo_mnsw4

Kontrola studenckich portfeli

Dziennik Polski

EDUKACJA. Studenci, którzy wyłudzają stypendia socjalne, stracą nienależne im świadczenia. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pracuje nad zmianą systemu.

W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego trwają prace nad zmianą systemu stypendialnego. Nowe przepisy mają pozwolić na dokładniejsze sprawdzanie stanu majątkowego studentów i sprawiedliwszy niż dotychczas rozdział środków. Jedną z rozważanych opcji jest prowadzenie przez uczelniane komisje stypendialne tzw. wywiadu środowiskowego. – Być może uczelnie zdecydują się też na zaangażowanie pracowników miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej – mówi Bartosz Loba.

Co na to pracownicy socjalni? – Zadaniem pomocy społecznej jest udzielanie pomocy tam, gdzie jest potrzebna – mówi Marta Chechelska-Dziepak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. – Weryfikowanie dokumentów, które zostały złożone na uczelniach, nie należy do zadań administracji samorządowej, lecz uczelni. Każda osoba lub rodzina, objęta pomocą ośrodka pomocy społecznej, może otrzymać zaświadczenie z ośrodka o korzystaniu z pomocy społecznej oraz o osiąganych dochodach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: