Kongres Inteligencji Polskiej (planowany)

img_3729

PiS zorganizuje Kongres Inteligencji Polskiej

tvn.24

– Chciałbym, aby doszło do ogólnokrajowego spotkania inteligencji, być może tutaj, w Krakowie – powiedział Jarosław Kaczyński w sobotę wieczorem podczas sympozjum „Polski rachunek sumienia 1989 – 2009”, w salach Uniwersytetu Jagiellońskiego. Według jego słów taki kongres inteligencji miałby odbyć się w tym roku.

Jedna odpowiedź

 1. Trzeba było przerwać spiralę agresji
  http://www.rp.pl/artykul/2,256602_Ryszard_Legutko__Trzeba_bylo_przerwac_spirale_agresji_.html

  Ludzie są powszechnie zmęczeni atmosferą napięcia wynikającą z politycznych rywalizacji, która przelewa się przez media – mówi profesor Ryszard Legutko, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, były senator i były minister edukacji narodowej

  Rz: Dobrze zrobił Jarosław Kaczyński na kongresie PiS przepraszając inteligencję?
  Ryszard Legutko: Moim zdaniem słusznie. Kiedy atmosfera jest zaogniona, to nikt nie jest zainteresowany poszukiwaniem prawdy. Dobrym na to przykładem jest słowo „wykształciuch”.Użył je Ludwik Dorn w bardzo konkretnym sensie z powołaniem się na Aleksandra Sołżenicyna i Romana Zimanda, ale do tej pory funkcjonuje jako czołowa obelga rzucana przez pisowców na inteligencję.
  Niesłusznie?
  To jest jawne nadużycie. Wystarczy sięgnąć do tekstu wywiadu Dorna i zobaczyć w jakim kontekście słowo to było użyte.Ale nikomu nie chce się tego zrobić czy sprawdzać jak to było u Sołżenicyna.A wszyscy wiedzą, że to była obelga. Więc prezes Kaczyński powiedział,że jeśli ktoś poczuł się urażony takim czy innym sformułowaniem to przeprasza, choć PiS nie jest przeciw inteligencji.
  Trzeba było przerwać tę spiralę agresji. Skoro doszło do takiego zapętlenia to może dobrze dać sygnał, że my już nie jesteśmy zainteresowani okładaniem się w przestrzeni publicznej.
  W sobotę podczas wykładu w auli Instytutu Historii UJ Jarosław Kaczyński zapowiedział zwołanie przez PiS jeszcze w tym roku kongresu inteligencji polskiej. Będzie na to odzew?
  Na takie spotkania , jak to z prezesem Kaczyńskim, przychodzi mnóstwo inteligentów. Zawsze sale są pełne.Tylko,że inteligencja jest podzielona i są z tego powodu silne emocje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: