Pakiet dla studenta

logo_mnsw4

Uczelnie będą bardziej przyjazne dla studentów

Rz

Katalog usług edukacyjnych, jawne obrony prac magisterskich, uproszczenia w wydawaniu dyplomów

„Pakiet dla studenta” to robocza nazwa zmian w prawie o szkolnictwie wyższym, jakie szykuje minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka – dowiedziała się „Rz”. Zmiany mają sprawić, że relacje studentów z uczelnią staną się bardziej partnerskie.

Założenia „Pakietu dla studenta” minister ma oficjalnie przedstawić we wtorek. Co zaproponuje? Przede wszystkim utworzenie tzw. katalogu usług edukacyjnych, za które uczelnia może pobierać opłaty i za które absolutnie robić jej tego nie wolno. Katalog będzie obowiązywał placówki publiczne i niepubliczne. Uregulowanie opłat cieszy studentów. Do Parlamentu Studentów trafiały bowiem skargi, że uczelnie przymuszały np. do płacenia za egzaminy poprawkowe w pierwszych terminach albo za egzaminy komisyjne.

– Takie egzaminy powinny być bezpłatne na mocy regulaminu studiów – uważa Bartłomiej Banaszak, przewodniczący parlamentu, który przez blisko rok zabiegał o uregulowanie pobierania dodatkowych opłat. Minister Kudrycka chce też, by obrony prac magisterskich studentów były jawne i mogły się odbywać publicznie. Uczelnie mają mieć też obowiązek przekazywania studentom kopii recenzji prac licencjackich i magisterskich.

Jedna odpowiedź

  1. Kredyt odnawialny to wygodne rozwiazanie dla osob szybko potrzebujacych duzej gotowki.
    Co to jest kredyt odnawialny? Jest to dodatkowy limit pieniedzy na Twoim rachunku oszczednosciowo-rozliczeniowym (ROR).Mozesz go wykorzystac na dowolny cel.
    Banki pozyczaja zazwyczaj do szesciokrotnosci miesiecznych wplywow na rachunek.
    W jaki sposob wziasc bezpiecznie kredyt, jaki bank wybrac, na co zwracac uwage oraz czego mozemy zadac od banku? Te i inne informacje finansowe znajdziesz na http:rkredyt.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: