Naukowcy źle pracują

wsk

Naukowcy źle pracują

Polska, 2008-11-23

Marek Darecki, prezes WSK Rzeszów

Deklaracja minister nauki Barbary Kudryckiej o przekazaniu miliarda złotych subwencji naukowcom współpracującym z zakładami przemysłowymi („Polska” 21.11.08) daje szansę na poważny przełom w polskiej nauce.

Na razie bowiem sytuacja jest zła. 80 proc. pracowników naukowych na naszych uczelniach kompletnie nie rozumie potrzeb przemysłu. 

Co więcej – nawet nie próbuje ich poznać. Żyją w swoich wieżach z kości słoniowej, całkowicie odcięci od rzeczywistości, jaką jest wytwarzanie konkretnych urządzeń czy produktów. A najgorsze w tym wszystkim, że nie ma możliwości, by ich zmusić do bardziej realistycznego spojrzenia na swą pracę. 

Komentarze 2

  1. Tak właśnie jest ! 80 proc. pracowników naukowych na naszych uczelniach kompletnie nie rozumie potrzeb przemysłu, a chyba nie rozumie tez innych spraw, w tym słowa pisanego. Co więcej – nawet nie próbuje ich poznać. Tak jest. Utrata kontaktu z rzeczywistością to jedna z podstawowych cech wielu naukowców polskich.

  2. Ale przecież wystarczy ich zlustrować i wtedy wszystko stanie się jasne i piękne. W takim USA lustrują trzy razy dziennie i proszę, jak daleko zaszli?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: