Nobliści polskiego pochodzenia

Ponad jedna piąta wszystkich laureatów Nagrody Nobla jest pochodzenia żydowskiego, z tego co drugi wywodzi się z Polski
Ilu laureatów Nagrody Nobla ma Polska? Jedynie sześciu – podaje się w oficjalnych statystykach. Czy należy do nich Maria Skłodowska-Curie, jedyna kobieta, która została nią wyróżniona aż dwukrotnie? Polacy nie mają co do tego wątpliwości. Podobnie jak Francuzi, którzy zaliczają ją do własnych laureatów tego prestiżowego wyróżnienia.

Jedna odpowiedź

  1. PRAWO AUTORSKIE WS WIZERUNEK OSOBY HISTORYCZNEJ

    Czy artysta ma prawo żądać 10000 pln za zdjęcie NOBLISTY swojego autorstwa, jeśli to zdjęcie widnieje na stronce szkolnej BIP, które ma na celu upamietnienie wizerunku osoby powszechnie znanej (WRĘCZ MAJĄCEJ ZNACZENE HISTORYCZNE). Czy Ustawa o Prawie Autorskim w takim samym stopniu nie powinna chronić praw autorskich do publikacji i rozpowszechniania wizerunku publicznej osoby, jak prawa osobiste tejże osoby publicznej, jakim są PAMIĘĆ O JEJ ISTNIENIU I MOZLIWOŚĆ KULTYWOWANIA JEGO WIZERUNKU przez przyszłe pokolenia.

    NO I CZY SAMEMU ZAINTERESOWNEMU PODOBAŁ BY SIĘ POMYSŁ ODPŁATNEGO UDOSTĘPNIANIA SWOJEGO WIZERUNKU DLA SZKOŁY BĘDĄCEJ INSTYTUCJĄ POŻYDKU PUBLICZNEGO.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: