Korupcja akademicko-kliniczna

w pogoni za korupcją 

Synowa Gierka podejrzana o korupcję
ZARZUT PRZYJĘCIA PONAD 300 TYS. ZŁ ŁAPÓWKI

tvn.24
Ariadna G.-Ł., była żona syna Edwarda Gierka, usłyszała zarzuty przyjęcia łapówek w wysokości ponad 300 tys. zł. Ma to związek z dostarczaniem sprzętu medycznego do katowickiej kliniki okulistycznej, w której pracowała podejrzana.
Prof. G.-Ł. z końcem kwietnia tego roku została odwołana przez rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego ze stanowiska dyrektora Szpitala Klinicznego nr 5. Z końcem września tego roku okulistka przestanie też być wykładowcą akademickim, ponieważ osiągnęła wiek emerytalny.
Sprawę incydentów alkoholowych w klinice badała Prokuratura Rejonowa Katowice-Wschód. Obie sprawy zostały umorzone. Jak ustalono, w pierwszym przypadku okulistka przebywała na terenie kliniki pod wpływem alkoholu, ale była wtedy na urlopie. W drugim – była w pracy, ale nie leczyła ani nie konsultowała pacjentów.
Prof. Ariadna G.-Ł., niegdyś żona syna I sekretarza KC PZPR, potem rozwiedziona, cieszyła się opinią wielkiego autorytetu medycznego. Kierowany przez nią wiele lat Szpital Kliniczny nr 5 uchodzi za jedną z najlepszych placówek okulistycznych w kraju. Pod dyrekcją profesor osiągał też dobre wyniki finansowe.

Ordynator podejrzany o przyjęcie łapówki
GW

Zarzut korupcji wobec ordynatora krakowskiego szpitala
Wprost24

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: