Kościół przeprasza Darwina

źródło

Kościół przeprasza Darwina

Dziennik

Kościół postanowił przeprosić Karola Darwina. Na razie tylko Kościół anglikański, ale twórca teorii ewolucji może mieć satysfakcję. W zaświatach oczywiście, bo nie żyje od 126 lat. Anglikanie przyznają, że działali zbyt emocjonalnie, kiedy Darwin ogłosił teorię sprzeczną z wizją świata powołanego przez Stwórcę w siedem dni.

W jutrzejszej deklaracji Kościół anglikański podkreśla, że w opozycji wobec teorii Darwina powtórzył błąd popełniony przez Kościół katolicki, który w XVII stuleciu zmusił Galileusza do wyrzeczenia się teorii kopernikańskiej mówiącej o tym, że Ziemia krąży wokół Słońca, a nie odwrotnie.

Charles Darwin to receive apology from the Church of England for rejecting evolution

Telegraph.co.uk

„The statement will read: Charles Darwin: 200 years from your birth, the Church of England owes you an apology for misunderstanding you and, by getting our first reaction wrong, encouraging others to misunderstand you still. We try to practise the old virtues of ‚faith seeking understanding’ and hope that makes some amends.”

The Complete Work of Charles Darwin ONLINE !

On the Origin of Species

Jedna odpowiedź

  1. Watykan: Nie przeprosimy Darwina
    http://www.tvn24.pl/-1,1565047,0,1,watykan-nie-przeprosimy-darwina,wiadomosc.html
    Obecnie Kościół naucza „teistycznego ewolucjonizmu”. Głosi on, że nie ma powodu, dla którego Bóg nie mógłby użyć procesu ewolucji do stworzenia gatunku ludzkiego. To pośrednie stanowisko w obiekcji zarówno do ateizmu, wykluczającego istnienie jakiejkolwiek nadprzyrodzonej siły w przyrodzie, a także traktowaniu Księgi Rodzaju jako opisu naukowego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: