Oskarżony, ale wykłada na UW


Oskarżony, ale wykłada na UW
Rzeczpospolita,4.08.2008
„Szef gabinetu byłego ministra zdrowia Marka Balickiego jest oskarżony o niedopełnienie obowiązków. Mimo to będzie uczył studentów..
Od grubo ponad roku odraczane są kolejne rozprawy przed Sądem Rejonowym w Warszawie dla Pragi – Północ dotyczące nieprawidłowości w latach 2001 – 2002 w zarządzie gminy Warszawa Targówek. Sprawa się przeciąga, bo oskarżeni przedkładają sądowi zwolnienia lekarskie. Dotychczas nie odczytano nawet aktu oskarżenia. Najbliższą rozprawę zaplanowano na 23 września.
Jednym z oskarżonych jest m.in. 34-letni dr Sebastian K., polityk SdPl, szef gabinetu byłego ministra zdrowia Marka Balickiego. K., gdy był zastępcą burmistrza Targówka, miał nie dopełnić obowiązków, w konsekwencji czego miał doprowadzić do powstania w majątku gminy szkody w wysokości prawie 3,4 mln zł. Sprawa dotyczy sprzedaży gruntów po niższych cenach.
K. od lat jest pracownikiem naukowym Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i wykłada politykę społeczną. – Muszę z nim porozmawiać i wyjaśnić sprawę. Postawione zarzuty nie oznaczają bowiem, że jest winny – tłumaczy prof. Stanisław Sulowski, dyrektor Instytutu. Przyznaje, że o sprawie nie wiedział.
Sebastian K. w rozmowie z „Rz” przekonywał, że o postawionych mu zarzutach informował kolegów z uniwersytetu. – Profesor Sulowski być może nie do końca się orientuje, bo ma wielu pracowników – wyjaśnia K.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: