Co nowego w szkole


źrodło
Szkoła w Piekle czy piekło w szkole ?
Co nowego w szkole. Dziś rozpoczyna się rok szkolny
Dziennik
Kilka milionów uczniów w całej Polsce wraca dziś po wakacjach do szkoły. Będzie to ostatni rok przed planowaną przez Ministerstwo Edukacji wielką reformą oświaty. I zarazem ostatni, w którym do pierwszej klasy podstawówki idą tylko siedmiolatki – pisze DZIENNIK.
Szykuje się prawdziwa rewolucja – jeśli firmowana przez rząd ustawa oświatowa wejdzie w życie, to we wrześniu przyszłego roku do szkół po raz pierwszy pomaszerują dzieci 6-letnie. MEN pracuje również nad tzw. nową podstawą programową, czyli spójnym programem nauczania od szkoły podstawowej aż do liceum.

Paweł Fąfara: Zainwestujmy w szkoły

Polska
„Dlatego reforma minister Hall, szczególnie wcześniejszy start edukacji, decentralizacja nauczania, nacisk na języki obce czy odejście od wtłaczania nadmiaru suchej wiedzy na rzecz nauki rozumienia, to zmiany, które po latach docenimy wszyscy.
Nie zniszczą one tego, co w polskiej szkole dobre, a pomogą tak kształconym obywatelom dużo lepiej odnajdować się w dorosłym życiu. Bójmy się raczej tego, że na tych zmianach miałoby się skończyć. Rząd powinien bowiem dokonać jeszcze jednego przełomu – w środkach, które państwo na edukację przeznacza. I uznać ją w budżecie za absolutny priorytet.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: