Tytuł profesora do prokuratury


źródło
Tytuł profesora do prokuratury
Nasz Dziennik, Poniedziałek, 25 sierpnia 2008, Nr 198 (3215)
„Tytuł profesora znalazł się przed nazwiskiem Władysława Bartoszewskiego na oficjalnym dokumencie informującym o przyznaniu mu Nagrody im. Adama Mickiewicza przez Komitet Trójkąta Weimarskiego. Przed nazwiskiem pełnomocnika rządu Donalda Tuska obok tytułu profesorskiego umieszczono także stopień doktorski i habilitację. Jest to niezgodne z prawdą, gdyż Władysław Bartoszewski formalnie posiada średnie wykształcenie. Pewien obywatel niemiecki postanowił zaskarżyć do prokuratury uporczywe i niezgodne z niemieckim prawem tytułowanie Władysława Bartoszewskiego w Niemczech mianem profesora…Gazeta „Thueringische Landeszeitung” przyznaje, że gościnny tytuł profesorski nadały Władysławowi Bartoszewskiemu uniwersytety w Monachium i Augsburgu.
Pod koniec lipca niemieckie MSZ po podobnej interwencji usunęło na swoich oficjalnych stronach internetowych słowo „profesor” sprzed nazwiska Władysława Bartoszewskiego. Wtedy do ministerstwa trafiły zażalenia, że tytuł profesora jest tam umieszczony niezgodnie z prawem, gdyż w Niemczech przysługuje on jedynie po spełnieniu odpowiednich warunków prawno-akademickich, które w tym wypadku są niedopełnione. „

Komentarze 2

 1. Tytuł profesora do prokuratury
  http://www.tvn24.pl/-1,1562347,0,1,tytul-profesora-do-prokuratury,wiadomosc.html
  Bawaria profesora uznaje

  „Nie udało mu się skończyć studiów polonistycznych na Uniwersytecie Warszawskim, ponieważ w 1949 roku został aresztowany. Po pięciu latach więzienia dostał się na studia ponownie. Udało mu się złożyć prace magisterską, ale na wniosek rektora został skreślony z listy studentów. Nieformalny tytuł profesora Bartoszewskiemu w 1983 roku przyznał rząd Bawarii. Bartoszewski wykładał na tamtejszych uniwersytetach w latach 1983-90.”

 2. Spór o tytuły naukowe dyplomaty
  poniedziałek 25 sierpnia 2008 10:11
  Profesor Bartoszewski trafił do prokuratury
  http://www.dziennik.pl/polityka/article227791/Profesor_Bartoszewski_trafil_do_prokuratury.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: