Polski internet zagrożony

Grozi nam cyberatak. Polski internet zagrożony
Dziennik. poniedziałek 18 sierpnia 2008
„Rok temu rosyjski atak „nieznanych sprawców” sparaliżował na kilka dni Estonię, zaś w czasie niedawnej wojny gruzińsko-rosyjskiej hakerzy patrioci prawdopodobnie związani z organizacją Russian Business Network zaatakowali strony gruzińskiego MSZ, zamieszczając na nich portret Micheila Saakaszwilego ustylizowanego na Hitlera, i zablokowali główne serwisy informacyjne, w tym anglojęzyczny civil.ge.

Jak twierdzą eksperci, sposobów na prowadzenie cybernetycznej wojny jest wiele. „Można zablokować stronę, doprowadzić do wycieku strategicznych informacji, zniszczyć przechowywane na serwerach dokumenty, a nawet uniemożliwić funkcjonowanie danej instytucji. Jest w stanie dokonać tego zaledwie kilka osób” – twierdzi Zbigniew Engiel z firmy Mediarecovery.

Państwo, któremu sparaliżuje się internet, w dzisiejszych czasach jest całkowicie zablokowane, a skuteczny atak na główne strony rządowe – o ile jest przeprowadzony jednocześnie, wywołuje popłoch. Co ciekawe, przed atakiem na Polskę przestrzegają również rodzimi spece od hackingu. „Ochrona naszego kraju w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego jest znikoma” – ostrzega były haker, dziś specjalista ds. zabezpieczeń Paweł „Gorion” Jabłoński, który atak ze strony hakerów patriotów uważa za więcej niż prawdopodobny. ”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: