UJ wysoko w rankingu producentów wina


źródło

UJ wyrasta na czołowego wytwórcę wina w Małopolsce
Za zdrowie uczelni
– Zapowiada się naprawdę urodzajny rok. Oceniam, że z naszej winnicy Nad Dworskim Potokiem w Łazach zbierzemy kilka ton winogron, z których wyprodukujemy 5-6 tysięcy butelek wytrawnego wina. Dzięki nowelizacji ustawy winiarskiej nareszcie możemy to robić całkowicie oficjalnie i legalnie – cieszy się dr Tadeusz Skarbek, kanclerz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Komentarzy 7

 1. W produkcji wina jak widać UJ idzie lepiej niż w produkcji naukowej. Może trzeba się przestawić na produkcję lepiej się sprawdzającą w gospodarce rynkowej ? A może by tak wzorem nowelizacji ustawy winiarskiej znowelizować ustawy akademickie aby i naukę na UJ ( i nie tylko na UJ) można było uprawiać całkowicie oficjalnie i legalnie bez ryzyka represji !

 2. To wydarzenie, potwierdza tylko jedną ważną regułę: na polskich wyższych uczelniach robi się wszystko poza badaniami i publikacjami ( vide: miejsca w rankingu światowych uniwersytetów). Na jednym z PWSZ-tów uruchamia się centrum handlowe i lotnisko. Inna uczelnia rozważa własną siec sklepów typu Biedronka . Itd. Itp. Przecież jak mawiał premier Miler – Staszek chciał się sprawdzić też we biznesie . Dlaczego samodzielni chłopcy nie mieli by się sprawdzić w biznesie ?. Przecież dostali certyfikaty nieomylności od Komisji prof.Kaczorka

 3. ktos tu ma chyba jakies kompleksy…

 4. Oczywiście UJ ma kompleksy a nawet campusy gdzie może upłynniać swoje produkty winne, szczególnie tam gdzie na produkty naukowe nie ma zbytu.

 5. Do tej pory UJ juz pędził wino (nielegalnie ale bez konsekwencji) . Winem jagiellońskim raczyli sie już rektorzy KRASP na imprezie w 10 lecie konferencji.
  Jak smakuje ? -?? ale po sposobie wypowiedzi rektorów w mediach można sądzić, że jest mocne !

 6. http://www.rp.pl/artykul/2,186666.html
  Geografia polskiego wina
  Od 2009 roku będzie można legalnie kupować polskie wino gronowe, tłoczone przez drobnych wytwórców.
  W Łazach koło Bochni ma zaś miejsce jedna z ciekawszych inicjatyw winiarskich – doświadczalna winnica Uniwersytetu Jagiellońskiego. To reaktywacja starej średniowiecznej tradycji.

 7. UJ szuka nazwy dla wina
  http://dzis.dziennik.krakow.pl/public/?2008/10.15/Malopolska/61/61.html
  Uniwersytet Jagielloński ogłosił konkurs na nazwę wina produkowanego w winnicy, która należy do uczelni. Propozycje można zgłaszać do końca października.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: