Margines uczonych

wykop
Odkrycia groźne, bo ważne
Rz.13.08.2008
O niebezpieczeństwach, które mogą wynikać z rozwoju nauki, opowiada prof. Piotr Tryjanowski, biolog i ekspert ds. klimatu, w rozmowie z „Rz”

źródło

„Sądzę, że ci prawdziwi uczeni chcą, by ich praca przyczyniła się do zmiany myślenia o świecie. Ale nie tylko ich. Moja żona śmieje się, że mam depresję, bo niczego ważnego w ostatnim czasie nie odkryto. Niestety, myślę, że o palmę pierwszeństwa w nauce ściga się tylko margines uczonych. A przynajmniej tak jest w Polsce. Zatrważa mnie, że istnieją setki instytutów, których żaden z pracowników nie opublikował w ciągu ostatnich kilku lat artykułu w liczącym się międzynarodowym piśmie. Mam wrażenie, że służą one tylko do przechowywania laboratoryjnego sprzętu.”

Jedna odpowiedź

  1. Kto temu człowiekowi dał tytuł profesora w wieku 38 lat. To istna nietolerancja i xenofobia- jego wiek odbiega o 40 lat od średniego wieku wybitnych humanistów , intelektualistów i myślicieli z KRASP ,PAN i CKK. On jest przeciętnie o 10 lat młodszy od każdego nowego wybitnego pomazańca CKK . I jeszcze te opinie ,że nie ma wartościowych publikacji . Toż to kontrrewolucja. Przecież, co roku CKK nadaje certyfikaty nieomylności wielu osobom i one z pewnością mają dobre publikacje . Te młode to za dużo na Zachód jeżdżą i się im poprzewracało w głowach . U mnie na Wydziale to dopiero doktoraty kończą w takim wieku.
    Wasz Józef Beton prof., dr hab nauki w Polsce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: