Co czwarty magister to oszust


Co czwarty magister to oszust
Uczelnie będą ścigać plagiatorów
Dziennik, 27.06.2008
„W Polsce od kilku lat jest dostępny program Plagiat, który skutecznie wykrywa takie oszustwa. Kłopot jednak w tym, że choć blisko 70 wyższych uczelni wykupiło licencję, korzystają z niego rzadko, bo uważają, że problemu nie ma. „Wieloletnie tradycje uczelni i relacja mistrz – uczeń sprawiają, że praca powstaje w dialogu pomiędzy magistrantem a promotorem. I wszystkie „zapożyczenia” są wyłapywane” – twierdzi rzeczniczka Uniwersytetu Warszawskiego Anna Korzekwa. Z kolei władze Uniwersytetu Jagiellońskiego uważają, że… skala plagiatowania nie jest duża.
Problem, i to poważny, widzi jednak Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. „Chcemy, by z programu do wykrywania plagiatów już od października mogła korzystać Państwowa Komisja Akredytacyjna. A w przyszłości mamy zamiar go kupić. Serwer znajdowałby się w ministerstwie, a do systemu stopniowo mogłyby włączać się także szkoły wyższe” – mówi DZIENNIKOWI minister Barbara Kudrycka.

Komentarzy 5

 1. Problem z Plagiat.pl jest taki, że istnieją spore wątpliwości co do kwestii zachowania praw autorskich przekazywanych do systemu prac.

  http://prawo.vagla.pl/node/7849

 2. Darmowy program antyplagiatowy, czyli karanie plagiatofilii i nagradzanie plagiatofobii
  Ten program mimo, że darmowy jakoś nie znajduje uznania. A przecież uczelnie, jak słyszymy, są biedne, więc to co za darmo winno budzić zainteresowanie. A jednak jest inaczej. Może jest jakieś drugie dno.

 3. Niestety nie ma danych o tym, co który profesor to oszust. A niestety z uczciwością wśród profesorów nie jest najlepiej ale rzadko o tym się pisze, a zwykle pisać nie można.
  Zabawne jest stwierdzenie „Z kolei władze Uniwersytetu Jagiellońskiego uważają, że… skala plagiatowania nie jest duża.” Na jakiej podstawie głoszone ? Ja jako młody człowiek recenzowałem 2 prace magisterskie na UJ prowadzone przez profesorów. W obu przypadkach bez problemu stwierdziłem plagiaty, fakt że małe, stronicowe. Oczywiście nigdy więcej recenzentem prac prowadzonych przez profesorów nie bylem – no i skutek natychmiastowy – skala plagiatowania (wykrytego) na UJ nie jest duża.Najważniejsze aby znaleźć skuteczną metodę do walki z wykrywającymi plagiaty !

 4. “Co czwarty magister to oszust”

  Na jakiej podstawie ktoś uważa, że co czwarta praca magisterska jest splagiatowana.
  Moim zdaniem szefostwo firmy Plagiat.pl wyraźnie „naciąga” Ministerstwo i Uczelnie.
  Plagiat.pl działa od kilku lat na wielu uczelniach – słyszałem, że wykrył tylko kilka plagiatów na setki tysięcy prac.
  UMCS korzysta z systemu od początku – i po sprawdzeniu kilkunastutysięcy prac nie słyszałem o tym, żeby odebrano magisterki kilku tysiącom absolwentów, a teraz uczelnia wycofuje się z systemu, bo okazał się niepotrzebny.

  Jeżeli więc rzeczywiście 1/4 absolwentów to oszuści to albo:
  – system jest tak niedoskonały w wykrywaniu plagiatów, że nie warto w niego inwestować, gdyż jest nieskuteczny
  – albo studenci są w 99% uczciwi – więc mówienie o nich, że są złodziejami po tylu latach działania i udoskonalania tego drogiego programu jest „świadomym” kłamstwem
  przedstawicieli firmy Plagiat.pl.

 5. Chciałbym opowiedzieć moja historię która przydarzyła mi się z Wydawnictwem Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza z siedzibą w Warszawie na ulicy Erazma Ciołka 15 /8
  Która bezprawnie i wbrew moim protestom wydała moją książę .Jestem autorem debiutantem spróbowałem swoich sił i napisałem książkę .Szukałem wydawnictwa , które pomogłoby mi ją wydać i wypromować. Zaufałem właśnie temu wydawnictwu i zostałem bezlitośnie oszukany .Po podpisaniu kontraktu wpłaciłem zażądaną kwotę 4400 zł potrzebną do realizacji przedsięwzięcia . Po korekcie tekstu sprzeciwiłem się przeciwko wycięciu bardzo ważnych i nieodłącznych elementów książki i kategorycznie nie wyraziłem zgody na wydanie książki . Jednak wbrew wszystkiemu Oni te książkę wydali i widnieje do dziś na ich stronce . Kiedy napisałem meila z prośbą o wyjaśnienia dlaczego tak postąpili do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi . Próbowałem jeszcze dzwonić ale kiedy wyjawiłem że chodzi mi o moją książkę i dlaczego została wydana wbrew mojej woli ktoś zwyczajnie odłożył słuchawkę .Przez 2 lata nie odezwali się ani słowem .Cały ten długi okres oczekiwałem w nadziei ,że jednak ktoś się ze mną skontaktuje i spróbuje mi wyjaśnić dlaczego został zmarnowany mój projekt i pogwałcone moje prawa autorskie . Straciłem wszelkie nadzieje .Nie wiem jak tę sprawę rozwiązać do kogo zwrócić się o pomoc . Napisałem po dwóch latach jeszcze jednego meila do redakcji w odpowiedzi otrzymałem , że nikt się moja książką nie interesował była napisana nieporadnie , pozbawiona interpunkcji i nie miała nawet tytułu co tez nie jest zgodne z prawdą . Potem znowu cisza .Jednak przed wpłaceniem moich pieniędzy na konto redakcji zupełnie inaczej spostrzegano moja książkę .Widniejące w kontrakcie zapewnienia również daleko odbiegają od rzeczywistości . Napisane jest tam , że redakcja dołoży starań aby książkę wypromować i będzie mnie informować na bieżąco o losach książki i współpracować ze mną . Jednak żadnej współpracy nie było pomijając już fakt , że książka została wydana wbrew mojej woli i po wydaniu książki zignorowali mnie całkowicie i przestali się odzywać . Wydałem na tę książkę 4400 z własnej kieszeni . Zapewniano mnie na początku , że książka spodobała się redakcji i chcą ją wydać z mojej strony musze tylko wpłacić wcześniej wspomniane pieniądze . Nie wiem do kogo mam się z tym zwrócić jak z tym walczyć Ci ludzie dosłownie potraktowali jak zwykłego śmiecia bez szacunku . Jaką mam szansę na odzyskanie moich pieniędzy 4400 bo już mojej zmarnowanej książki , zranionej psychiki i zmarnowanej szansy na pewno nie odzyskam . Pisałem tę książkę przez kilka lat i na koniec spotkałem się z takim potraktowaniem . Sam już nie wiem gdzie z tym iść do sądu wydać kolejne pieniądze i liczyć na sprawiedliwość . Czy szukać innych sposobów lub ludzi którzy zrozumieją mój problem i pomogą mi dojść do prawdy . Jeśli ktoś chciałby mi jakoś pomóc lub poradzić co mam zrobić gdzie szukać pomocy to proszę o napisanie na miela mmisiek007@wp.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: