Bronisław Wildstein oskarża.Jeszcze można rozliczyć PRL


Bronisław Wildstein oskarża.Jeszcze można rozliczyć PRL
„Historię dobrze znają elity, dawny establishment PRL, byli esbecy, wywiady państw ościennych, tylko dla narodu jest ona zamknięta. Ma to głęboki wymiar. Po upadku komunizmu część elit opozycyjnych zawarła sojusz z elitami PRL i zablokowała rozliczenia. W efekcie wielu ludzi zrobiło kariery właśnie dzięki swoim powiązaniom z czasów PRL. Tak zaczęły się patologie III RP. Kontrola nad historią pomaga wpływać na teraźniejszość.”

Komentarzy 9

 1. BW „Jeżeli anulujemy zdradę z naszego horyzontu poznawczego, to wtedy przestaniemy rozumieć moralność. Jeżeli przestanie się potępiać łamanie elementarnych zasad moralnych, to moralność zanika. A w takim postawionym na głowie świecie teraz żyjemy”.
  Tak samo to odbieram, głównie na podstawie poczynań środowiska akademickiego , środowiska UJ w szczególności. „W efekcie wielu ludzi zrobiło kariery właśnie dzięki swoim powiązaniom z czasów PRL” To widać np. o młodszej kadry UJ ! stąd oczekiwanie, że trzeba poczekać aż się zmieni pokolenie nie ma żadnego uzasadnienia. Pokolenie się już zmieniło a pozostało tak jak było a młodzi oportuniści namaszczeni przez starych robią podobne świństwa, a czasem nawet większe.

 2. Maciej Rybiński – Moralny obłęd Lesława Maleszki – Fakt, 26.06.2008
  „A co robią dziś sprzedajni eksperci w rodzaju profesora medycyny sadowej, który orzekł, wbrew swej wiedzy, że Pyjas padł ofiarą wypadku ? Są nadal profesorami i ekspertami”
  Tak jest. np. z UJ gdzie oni są, ich się nie usuwa, nie dają rady, z tymi co z sb nie chcieli byc radę sobie dają ! Humanitaryzm, zasady (rzekomo)chrześcijańskie tylko w stosunku do esbeków, TW, tow. itp, w stosunku do ich ofiar nie mają zastosowania.

  Robert Feluś – Państwo ceni byłych ubeków. Fakt, 26.06.2008
  Jerzy Kubrak – Oprawcy z SB śmieją się w twarz uczciwym ludziom – Fakt, 26.06.2008

 3. Braterstwo kasy byłych esbeków
  „Mają wysokie emerytury, a często i nieźle prosperujące firmy. Byli esbecy w nowej rzeczywistości wolnej Polski świetnie sobie radzą i wcale nie mają poczucia winy, ani wstydu z powodu tego co robili przed laty… Ci esbecy mówią wprost. Oni wiedzą do kogo zadzwonić żeby syn dostał się na uczelnię.”
  Uczelnie jak dotąd są zaubeczone więc to jest jasne, a metody ujbeckie o wiele gorsze od esbeckich bo są wzorcem moralnym i nie podlegają potępieniu tylko uwielbieniu.
  np. Tajne teczki UJ,
  APEL O OSTATECZNĄ LIKWIDACJĘ STANU WOJENNEGO
  NA UJ

  Lustracja środowiska akademickiego ?

 4. Chciałabym, aby Adam Michnik odszedł
  Ks Isakowicz-Zaleski :”Takie słowa padły wczoraj w Telewizji Kraków, w „Tematach dnia”, prowadzonych przez Magdę Drohomirecką, a poświęconych ukrywaniu przez „Gazetę Wyborczą” prawdy o swoim redaktorze Lesławie Maleszce. Słowa te wypowiedziała Danuta Skóra, dyrektor Wydawnictwa Znak, swego czasu działaczka Studenckiego Komitetu Solidarności. Dla niektórych „poprawnych politycznie” środowisk krakowskich takie słowa to szok, niemniejszy, gdy swego czasu znany fotografik-artysta Stanisław Markowski przypomniał, że Wisława Szymborska pisała wiersze ku czci generalissimusa Józefa Stalina.
  Cała wypowiedź Danuty Skóry jest na stronie Telewizji Kraków http://ww6.tvp.pl/6273,20080625742013.strona

 5. Ćwiąkalski: Dziennikarzom łatwiej ustalać prawdę
  ” Ze Zbigniewem Ćwiąkalskim, ministrem sprawiedliwości, o zabójstwie Stanisława Pyjasa, rozmawia Mariusz Staniszewski
  Czy sprawa zabójstwa Stanisława Pyjasa będzie przełomem w rozliczaniu zbrodni komunistycznych?
  Każda sprawa jest inna. Ta pochodzi z 1977 r. i była podejmowana cztery razy. Teraz sytuacja się zmieniła, ponieważ prokuratorzy przejęli nieznane do tej pory akta tajnego współpracownika.”

 6. Pyjas ofiarą prowokacji SB wobec Gierka?
  „Po śmierci Pyjasa kierownictwo PZPR podejrzewało, że jego sprawa może być prowokacją służącą do kompromitacji poli-tycznej Gierka – ujawnia serwisowi tvp.info prokurator Krzysztof Urbaniak, który przez 17 lat prowadził śledztwo w sprawie śmierci Pyjasa. Jego zdaniem, dokumenty w tej sprawie mogą się znajdować w zbiorze zastrzeżonym IPN.
  – W aktach SB były dokumenty w tej sprawie. Dziś mogą się one znajdować w zbiorach zastrzeżonych IPN – mówi tvp.info prokurator Urbaniak.”

 7. Byli SB-ecy nadal szantażują ludzi
  Prawdę nadal da się ujawnić”

  „Współautorka dokumentu powiedziała, że SB-cy, którzy prowadzili inwigilację Pyjasa nie byli zamieszani w jego śmierć, ale na pewno wiedzą coś na temat prawdziwych zabójców. – Na pewno wiedzą więcej niż mówią, znają prawdę.

  Reżyserka powiedziała, że SB-cy nie mieli świadomości, że są nagrywani. – Jeden z nich nas przeszukał, więc chyba przeczuwał, pozostali byli nieświadomi. Nie pochwalam użycia ukrytej kamery, tu się zdecydowałyśmy z czystej desperacji, ponieważ pokazujemy środowisko nierozliczone w wolnej Polsce. Często są to zwykli kryminaliści – oceniła Stankiewicz. Zastrzegła jednak, że po emisji filmu nie dostała żadnych pogróżek.”

 8. Impuls-sprawiedliwosci

  „Rozmowa z Bronisławem Wildsteinem, publicystą, pisarzem
  „Wprost”: Dlaczego warto rozmawiać o kimś takim jak Lesław Maleszka?
  Bronisław Wildstein: Z mojej perspektywy nie warto, ale w ogóle to warto. W filmie „Trzech kumpli” po raz pierwszy w takim stopniu zanalizowano figurę współczesnego zdrajcy. Ale z niepokojem przyglądam się temu, jak z Maleszki próbuje się zrobić kozła ofiarnego. Nie chodzi o to rozumienie tego terminu, w którym zrzuca się winy zbiorowości na niewinną ofiarę, ale o bardziej tradycyjne znaczenie, w którym jedna osoba, często rzeczywiście winna, staje się jedynym nosicielem win wszystkich. I to właśnie próbuje się robić z Maleszką, sugerując, że jeśli usunie się go w cień, od razu znikną wszystkie problemy ze współpracą, uwikłaniem, agenturą.”

 9. Niechlubna wizyta premiera Tuska w Katyniu ?
  Niestety mamy premiera, jakiego sobie w nadziei i naiwnosci entuzjastycznie sami wybralismy. Propaganda sukcesu na kazdym kroku i pijar zciema. Moim skromnym zdaniem premier Rosji KGB Wladi Putin a wczesniej prezydent wszechwladnej Rosji zaprosil czy raczej zwabil Tuska podstepnie celowo, wiklajac go naiwniaka w swoja wredna gre polityczna a wlasnie 07.kwietnia 2010 roku, chodzi glównie Putinowi nie o uroczyste uczczenie czy uznanie polskich ofiar rzezi NKWD stalinowskiej meczenskiej zbrodni katynskiej, tylko postawienie czy odsloniecie pomnika pomordowanych zolnierzy radzieckich i sowieckich tzw. dysydentów stalinowskich oraz wkopanie kamienia wegielnego pod nowa cerkiew poswiecona pomordowanym sowietom, oczekujac zamkniecie kwestji Katynia od Tuska a Polacy nic z tym prawoslawiem nie maja wspólnego. POdejrzewam, ze chodzi o wymiane usmiechów a Tusk spragniony poklepania po plecach teraz ma okazje osobiscie przez Putina, jako uznanie poparcia i uleglosci w strefie wplywów, jesli nawet nie o calkowite polityczne uzaleznienie czy podporzadkowanie, kosztem zblizenia. Moze chodzic tez o dyplomatyczne spowodowanie karta przetargowa, ze Tusk uzna gazociag baltycki Nord Stream, w zamian dostanie jakies malo znaczace katynskie dokumenty czy tzw. bialoruska liste, w rosyjskich archiwach znaleziono nowe dokumenty dotyczące zbrodni katyńskiej – ujawnił szef Federalnej Agencji Archiwalnej Andriej Artizow. Rosyjski urzędnik nie zdradził, o jakie dokumenty chodzi. Dodał jednak, że pomogą one „doprecyzować liczby i listy zabitych”
  Dopiero nasz prezydent, któremu Tusk nie chcial nawet przez ponad 3 miesiace doslac wniosku kanalem dyplomatycznym do rosyjskiego MSZ o oficjalnym zaproszeniu Glowy Panstwa RP prof. Lecha Kaczynskiego, uczci godnie wlasciwa katynska patriotyczna uroczystosc, gdzie bedzie ona poswiecona wylacznie pomordowanym polskim zolnierzom a wraz z nim zwiazek rodzin ofiar katynskich i kombatantów i zolnierzy AK wraz z rosyjskim „Memorialem” popierajacym odtajnienie i wydanie z archiwów NKWD wszystkich dokumentów, celem uznania zbrodni sowieckiej Stalina. Bedziemy swiadkiem nastepnego cudu cudaka Tuska osmieszenia i upokorzenia Polski przez jej wlasnego premiera, byle nas znów nie straszyli glowicami na granicy pod Kaleningradem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: